Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому термінали в Україні не беруть частини купюр

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банкноти, термінали

    Банківські термінали в Україні не беруть частини купюр. Проблеми можуть бути з новими, лише випущеними банкнотами. Також іноді апарати не приймають випрані гроші, забруднення, надриви.

    5093_2477751.jpg (87.79 Kb)

    Про це в інтерв'ю The Page розповів Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ. "Також можуть бути проблеми з випадково випраними грошима. Бо термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може мати й інші забруднення, надриви тощо, з якими термінал її не приймає. Такі банкноти можна принести до банку , і касир має обміняти їх без проведення дослідження експертами НБУ", – зазначив він.

    Оскільки є певні критерії, за якими банкноти обов'язково вилучаються на дослідження, і ці випадки до них не належать.

    "Ми зобов'язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Згідно з нашими нормативними документами, вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро). Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри", – пояснив Строков.

    Зазначимо, в Україні НБУ зобов'язав усі банки, які обмінюють пошкоджені купюри доларів на нові (інкасо), вказувати вартість та строки обміну. При цьому для обміну потрібно сплатити комісію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми