Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому в Україні хочуть запровадити декларування купівлі валюти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: купівля валюти, декларування

  В Україні можуть запровадити обов'язкове декларування купівлі іноземної валюти – зокрема, доларів. Відповідний законопроєкт №9457 підтримали в антикорупційному комітеті Верховної Ради. Втім, це може зачепити не всіх українців, а лише окремих категорій громадян: чиновників, депутатів та суддів.

  9998_2.jpg (63. Kb)

  При цьому, за документом, декларувати потрібно буде не кожну купівлю валюти – лише якщо вона перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних на 1 січня звітного року. У 2023 році це 134 тис. грн – або близько 3,5 тис. доларів.

  "За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону прийняти у першому читанні", – повідомили в комітеті.

  Чому хочуть запровадити декларування купівлі валюти

  У пояснювальній же записці до законопроєкту зазначається, що оскільки "курси валют досить динамічні і часто суттєво змінюються", навіть подвійна конвертація може принести додаткові доходи. Тобто, наприклад, гривня – долар; долар – гривня.

  Як результат, залежно від різниці в курсах та обсягах конвертації, такі доходи можуть досягати величезних розмірів. Зокрема, мільйонів гривень.

  Необхідність же запровадження такої норми, зазначається, продиктована можливістю заробити на обміні валют додаткові гроші. Які, без вказування в декларації, фактично будуть заховані від держави. Крім того, ці кошти "можуть стати зручною лазівкою для легалізації особами своїх незаконно придбаних активів".

  "Декларування інформації про правочини купівлі-продажу валюти з одного боку, дає змогу доброчесним суб’єктам пояснювати природу тих доходів, які у них утворилися внаслідок валютно-обмінних операцій. З іншого боку, цей обов’язок унеможливлює недоброчесним суб’єктам легалізацію неправомірної вигоди, необґрунтованих активів тощо, пояснюючи, що це є наслідком здійснення валютно-обмінних операцій", – наголошується у документі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми