Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як живе український бізнес в умовах війни: дослідження

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес, війна

  Половина українських компаній (51,2%) вказують на нижчі за очікувані фінансові показники за десять місяців поточного року.

  7165_786f9b2eb4f4e0d1fd67e7e8d29e5e23.jpg (41.51 Kb)

  Про це свідчить дослідження проведене Advanter Group у період з 8 до 22 листопада, передає Forbes. Загалом опитано 562 власників та CEO бізнесу. Бізнес зазначає, що найбільше заважає відновленню непрогнозованість розвитку ситуації в Україні.

  Індекс активності бізнесу (Ukrainian Business Index) станом на серпень цього року становить 36,3 (зі 100 можливих). Індекс впав у порівнянні з червнем (38,2), але він лишається вищим за локальний мінімум вересня 2022 року (33,9).

  За результатами першого півріччя 9,6% підприємств повністю або майже повністю зупинили роботу. У серпні цей показник становив 12,8%.

  Відповідно до дослідження, 13,8% підприємств вказали на зростання обсягів робіт порівняно з планом, 25,5% підприємств діють в межах запланованих показників на рік. Водночас 51,2% закінчили десять місяців з фінансовими показниками, нижчими за очікувані.

  Середньозважений очікуваний показник оборотів бізнесу у 2023-му проти 2022 року показав зростання до +6,3%.

  Згідно із опитуванням, найбільше заважає бізнесу у відновленні непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (53,6%), відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів (51,7%). Також вагомим факторами є непередбачуваність дій держави (42,3%) та відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників (32,4%).

  Серед найбільш пріоритетних завдань для влади підприємці вважають знищення корупції, покращення доступу до кредитних ресурсів, проведення судової та податкової реформ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми