Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст підсумував 2023 рік

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

    Утримання стабільного курсу валют та відсутність галопуючої інфляції вже можна розцінювати як позитивні підсумки року, що минає.

    8659_8_pb-v1703506826.jpg

    Таку думку у коментарі УНН висловив експерт з міжнародної економіки Ігор Гарбарук.

    Він нагадав, що 50% державного бюджету наразі формуються за рахунок запозичень.
    «Тому в даному випадку — так, у нас є достатньо на сьогодні стабільна ситуація, стабільний курс міжнародних валют щодо нашої валюти та навпаки. У нас відсутня галопуюча інфляція, в нас тримається курс валют відповідно в тих умовах, у яких ми разом з вами живемо. Це можна оцінювати з позитивної точки зору», — вважає економіст.

    Водночас, він зауважив, що уряд міг би робити більше для підтримки вітчизняного виробника.
    «З іншої сторони, ми не бачимо з вами ніяких практично рішень зі сторони, наприклад, Міністерства економіки і Кабінету міністрів в цілому з розвитку економіки, чи, скажімо, з якоїсь реальної, не тільки на папері, допомоги для національного виробника. От ви можете назвати таке рішення? Я, наприклад, не можу», — зауважив Гарбарук.
    Він наголосив, що влада має думати про те, як розвивати нашого національного виробника — інвестувати в реальні проекти, підтримувати, надавати преференції, розміщувати державні замовлення. Тоді ми побачимо в економіці реальні зміни.
    «До тих пір ми будемо проїдати кошти, які нам дають наші партнери, і оплачувати ті імпортні товари і продукти, які донині постачаються в нашу країну.
    Давайте будемо щиро казати, ми бачимо з вами великі страйки від польських, словацьких, угорських перевізників. Ми бачили страйки від фермерів з Польщі, коли українське зерно потрапило на польський ринок. Чому вони захищають свій ринок, а ми свій ринок ніяким чином не захищаємо?" - додав Гарбарук.

    Ще один важливий аспект, що впливає на економічну ситуацію в країні, — втеча бізнесу за кордон, перетікання в інші країни людей та грошей, які вони вивозять з собою. Ці люди влаштовуються в інших країнах, працюють, сплачують податки, сплачують там за товари та послуги. А отже в Україні бізнес недоотримає прибутки, а держава — податки.
    «Тому міграційна ситуація на сьогодні катастрофічна. І ми прекрасно розуміємо, що мало того, гинуть найкращі з найкращих наших хлопців, наших дівчат, які на передовій», — сказав Гарбарук, додавши, що окрім людської трагедії втрата кожної людини несе з собою і економічні втрати.
    За словами економіста, держава має думати про те, як повертати людей в Україну навіть в умовах війни.
    «Ми маємо дійсно переходити на військові рейки, але це не просто у всіх все забрати і у всіх все поділити. Це пріоритет національного виробника, пріоритет забезпечення Сил оборони саме національними виробниками, починаючи від одягу, їжі і закінчуючи тим, що стосується озброєння і боєприпасів. Оце все має виробляти національний виробник», — наголосив експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми