Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст підсумував 2023 рік

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

    Утримання стабільного курсу валют та відсутність галопуючої інфляції вже можна розцінювати як позитивні підсумки року, що минає.

    8659_8_pb-v1703506826.jpg

    Таку думку у коментарі УНН висловив експерт з міжнародної економіки Ігор Гарбарук.

    Він нагадав, що 50% державного бюджету наразі формуються за рахунок запозичень.
    «Тому в даному випадку — так, у нас є достатньо на сьогодні стабільна ситуація, стабільний курс міжнародних валют щодо нашої валюти та навпаки. У нас відсутня галопуюча інфляція, в нас тримається курс валют відповідно в тих умовах, у яких ми разом з вами живемо. Це можна оцінювати з позитивної точки зору», — вважає економіст.

    Водночас, він зауважив, що уряд міг би робити більше для підтримки вітчизняного виробника.
    «З іншої сторони, ми не бачимо з вами ніяких практично рішень зі сторони, наприклад, Міністерства економіки і Кабінету міністрів в цілому з розвитку економіки, чи, скажімо, з якоїсь реальної, не тільки на папері, допомоги для національного виробника. От ви можете назвати таке рішення? Я, наприклад, не можу», — зауважив Гарбарук.
    Він наголосив, що влада має думати про те, як розвивати нашого національного виробника — інвестувати в реальні проекти, підтримувати, надавати преференції, розміщувати державні замовлення. Тоді ми побачимо в економіці реальні зміни.
    «До тих пір ми будемо проїдати кошти, які нам дають наші партнери, і оплачувати ті імпортні товари і продукти, які донині постачаються в нашу країну.
    Давайте будемо щиро казати, ми бачимо з вами великі страйки від польських, словацьких, угорських перевізників. Ми бачили страйки від фермерів з Польщі, коли українське зерно потрапило на польський ринок. Чому вони захищають свій ринок, а ми свій ринок ніяким чином не захищаємо?" - додав Гарбарук.

    Ще один важливий аспект, що впливає на економічну ситуацію в країні, — втеча бізнесу за кордон, перетікання в інші країни людей та грошей, які вони вивозять з собою. Ці люди влаштовуються в інших країнах, працюють, сплачують податки, сплачують там за товари та послуги. А отже в Україні бізнес недоотримає прибутки, а держава — податки.
    «Тому міграційна ситуація на сьогодні катастрофічна. І ми прекрасно розуміємо, що мало того, гинуть найкращі з найкращих наших хлопців, наших дівчат, які на передовій», — сказав Гарбарук, додавши, що окрім людської трагедії втрата кожної людини несе з собою і економічні втрати.
    За словами економіста, держава має думати про те, як повертати людей в Україну навіть в умовах війни.
    «Ми маємо дійсно переходити на військові рейки, але це не просто у всіх все забрати і у всіх все поділити. Це пріоритет національного виробника, пріоритет забезпечення Сил оборони саме національними виробниками, починаючи від одягу, їжі і закінчуючи тим, що стосується озброєння і боєприпасів. Оце все має виробляти національний виробник», — наголосив експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми