Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як економіка України пережила важкий 2023-й

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка України

    Україна досягла економічного зростання у 2023 році, але порівняно з довоєнним періодом темпи значно відстають.

    5950_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Українська економіка напрочуд добре показала себе у 2023 році. Високі економічні показники відображені в останніх оцінках ЄС та МВФ, пише американський аналітичний центр Atlantic Council.

    Зазначається, що російське вторгнення призвело до падіння ВВП України на 29% у 2022 році, але у 2023 році економіка зросла на 19,5% у річному обчисленні у другому кварталі та на 9,5% – у третьому кварталі.

    "Замість очікуваної стабілізації Україна, швидше за все, досягла річного економічного зростання на рівні майже 6% у 2023 році. Звичайно, це все ще означає падіння приблизно на 25% від довоєнного рівня у 2021 році. Однак, враховуючи масштаби руйнувань, спричинених російським вторгненням, і той факт, що Росія все ще окупує близько 17% території України, ці цифри все одно вражають", – підкреслюють аналітики.

    Вони вказують, що восени 2022 року Україна була змушена друкувати гроші, і в грудні 2022 року інфляція зросла до 27%. Однак за допомогою міжнародної допомоги дефіцит бюджету в розмірі близько 40 млрд доларів був більш ніж профінансований. Як наслідок, інфляція впала до 5% до жовтня 2023 року.

    В аналітичному центрі додали, що на 2024 рік Україна запланувала зовнішнє фінансування в розмірі 41 млрд доларів, але цифру переглянули до 37 млрд доларів. Вона може бути реалістичною. У січні-вересні 2023-го податкові збори зросли на 23% порівняно з аналогічним періодом 2022-го.

    Незважаючи на умови воєнного часу, Україна поки що не зазнала жодної заборгованості з виплати заробітної плати чи пенсій у державному секторі. А Нацбанк продемонстрував особливі успіхи з початку російського вторгнення. Нещодавно облікову ставку знизили з 16 до 15%, тоді як ЦБ Росії зробив протилежне.

    "Україна зберігає відносно відкритий валютний ринок з плаваючим обмінним курсом, який залишався відносно стабільним протягом 2023 року. Міжнародні валютні резерви України наразі вищі, ніж будь-коли, і становлять близько 40 млрд доларів США. Банківська система країни функціонує напрочуд нормально... Українські банки переповнені грошима і пропонують багато дешевих кредитів", – підкреслюють у Atlantic Council.

    Експерти зазначають, що далеко від лінії фронту все виглядає стабільно. Магазини і ресторани по всій країні відкриті і заповнені товарами. Все функціонує, включаючи мобільний зв'язок, інтернет, електрику і громадський транспорт. Цифрові банківські послуги розвинені та доступні всюди.

    Ситуація в українській економіці
    За словами міністра економіки Юлії Свириденко, що більше виготовлятимемо вдома, то стійкішою буде економіка, адже з кожної гривні, витраченої на український товар, до 40% повертається у бюджет. Окрім того, збільшення внутрішнього виробництва впливає на рівень зборів податків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми