Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У НБУ назвали причину послаблення української валюти

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: НБУ, гривня

    Послаблення гривні наприкінці 2023 року було зумовлене насамперед сезонними факторами. Зокрема, збільшеним попитом на валюту – внаслідок рекордних видатків бюджету в грудні. Проте загалом за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

    7271_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

    Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Він зазначив: іншою причиною ослаблення гривні стало зростання попиту на валюту з боку населення. Що, втім, є традиційним для закінчення року.

    "Також на валютний ринок тиснули психологічні чинники, пов'язані з відтермінуванням надання міжнародної допомоги. Водночас активні бойові дії тривають і це зумовлює потребу у фінансуванні", – йдеться у повідомленні.

    При цьому Ніколайчук зазначив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

    "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада", – сказав він.

    Фіксований курс повертати не будуть

    Водночас, заступник голови Нацбанку запевнив: повернення до фіксованого курсу поки "навіть не розглядається". Він наголосив, що від такої практики НБУ відійшов:

    свідомо;
    коли були сформовані належні для цього передумови.
    "Режим керованої гнучкості курсу дає нам змогу забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Одне з них – збереження привабливості гривневих інструментів (депозитів та ОВДП). Поточна ситуація на валютному ринку не є якоюсь неординарною та точно не загрожує виконанню цього завдання", – резюмував Ніколайчук.

    Що відбувається з офіційним курсом

    Водночас НБУ на 5 січня встановив офіційний курс долара в 38,04 грн. Що на 7 коп. нижче від чинного 4 січня.

    Таким чином уперше за кілька днів регулятор не став не лише підвищувати офіційний курс, а й встановлювати його на новому рекордному рівні. Так, чинний 4 січня курс 38,11 грн став найвищим в історії України, а попередній рекорд – 38,08 грн – протримався лише добу: він діяв 3 січня. При цьому:

    2 січня діяв курс 38,01 грн, який також протримався лише добу;
    1 січня був курс 38 грн;
    29-31 грудня діяв також на той час історичний курс 37,98 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми