Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ООН звернулася до донорів щодо підтримки українців

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ООН, допомога

    Зокрема, 3,1 млрд доларів потрібно для задоволення гуманітарних потреб в Україні, і 1,1 млрд доларів - на гуманітарну допомогу для українців, які виїхали в інші країни.

    6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

    Організація Об’єднаних Націй та партнери сьогодні звернулися до міжнародних донорів із проханням виділити загальну суму 4,2 мільярда доларів США для підтримки постраждалих від війни громад в Україні та українських біженців і громад, які прийняли їх у регіоні, протягом 2024 року.

    Як вказується у спільному прес-релізі Управління ООН з координації гуманітарних справ та Управління Верховного комісара ООН із прав людини, майже через два роки після початку повномасштабної війни 14,6 мільйона людей в Україні потребують гуманітарної допомоги, що становить 40% населення.

    Близько 6,3 мільйона людей покинули країну та залишаються біженцями, переважно в Європі. Як показала нещодавня хвиля обстрілів, війна продовжує руйнівно впливати на мирних мешканців України. Водночас через сувору зиму загострилась нагальна потреба в життєво необхідній гуманітарній допомозі.

    Також сказано, що у прифронтових містах і селах люди вичерпали свої мізерні ресурси і покладаються на допомогу, щоб вижити. У Донецькій і Харківській областях сім'ї залишаються в пошкоджених будинках без води, газу чи світла. Унаслідок постійних обстрілів люди змушені проводити весь час у підвалах. Діти не можуть гратися надворі, не кажучи вже про відвідування школи.

    У цьому зв'язку, Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) узгоджує питання реагування в Україні. Для Плану гуманітарних потреб і реагування, що має на меті допомогти 8,5 мільйонам людей у 2024 році, необхідне фінансування на суму 3,1 мільярда доларів США.

    Також, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) координує Регіональний план реагування на потреби біженців, для якого потрібно 1,1 мільярда доларів США, щоб підтримати 2,3 мільйона біженців і громади, які їх приймають.

    Загалом двома планами ООН передбачається підтримка близько 10,8 мільйона людей в Україні та європейському регіоні, які найбільше потребують допомоги. Йдеться про загальну суму 4,2 млрд доларів.

    "Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм та позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це, ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги", - сказав заступник Генсека з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Ґріффітс

    Крім того, українські біженці в сусідніх країнах також потребують посиленої та сталої підтримки. Незважаючи на зусилля щодо включення дітей у місцеві громади, лише половина дітей біженців шкільного віку навчається в школах у країнах, які їх приймають. А чверть біженців, які потребують допомоги, мають проблеми з доступом до медичної допомоги. Лише від 40% до 60% біженців працевлаштовані, часто на роботах, що вимагають нижчої кваліфікації, і багато з них залишаються вразливими, не маючи достатньо засобів для існування.

    Українські біженці - що треба знати
    Як повідомляв УНІАН, у 2023 році посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол заявив, що вже настав час подумати про повернення в Україну тих 100 тис. українських біженців, які зараз знаходяться в Нідерландах. За його словами, початок діалогу про повернення українців на Батьківщину підтримують в усій Європі і цим питанням потрібно зайнятися якнайшвидше.

    У жовтні 2023 року стало відомо, що Швейцарія платитиме українським біженцям заохочувальну допомогу у розмірі від 1000 до 4000 доларів у разі добровільного повернення на батьківщину



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми