Імовірність розбагатіти на українських монетах, які НБУ виводить з обігу, вкрай низька. Річ у тім, що вони були випущені великими тиражами і зі звичайних матеріалів, а тому дорогими та колекційними не стануть.
Про це розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач. Він пояснив, що:
цінуються лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота;
рідкісні екземпляри.
Звичайні ж обігові українські монети скарбом не стануть – через свою "простоту" і масовість. Ба більше, не стануть вони рідкісними навіть після часу - з тих же причин.
"Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їхній тираж був 50 із чимось мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти в групи оцінки монет – то там дійсно, кожен перший їх надсилає. ... Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічної давності монети не всі чогось коштують", – зазначив експерт.
Він констатує: 99,9% монет – абсолютно звичайні. А щоб знайти бодай наскількісь вартісну, колекціонерам треба перебрати цілу гору копійок. При чому, в прямому сенсі.
"За відгуками нумізматів, потрібно передивитися 2-3 кілограми монет. А то й більше. І так можна як знайти дешевенькі монети – вартістю до 100 гривень, наприклад, – так і взагалі нічого не знайти", – підкреслив Ткач.
Які монети виводять з обігу
Нацбанк виводить з обігу одразу кілька номіналів копійок, випущених до 2003 року. Зокрема:
1 копійку;
2 копійки;
5 копійок;
25 копійок.
Причина цього – оптимізація номінального ряду, спрямована на підвищення захисту та якості грошей та спрощення готівкових розрахунків. Втім, точну дату цього поки що не визначено. Як розповіли в самому НБУ, ці монети можна буде обміняти:
до кінця дії воєнного стану;
протягом трьох місяців після його припинення.