Українці можуть дорого продати деякі монети. Річ у тім, що через свої особливості ті високо цінуються колекціонерами – настільки, що вони готові платити за них тисячі гривень.
Так, від 10 000 грн до 18 000 грн, за даними фахівців ресурсу "Монети-ягідки", можна виручити на аукціонах за 10 копійок 1992 року різновиду 2.21ВАк. Її відрізняють:
середній зуб тризуба – гострий, вузький;
п'яте та сьоме зерно третього колоса – замкнуте;
гроно №2 – у формі тупокутного трикутника;
гурт з великою насічкою.
25 копійок 1992 року різновиду 4БАМ можна продати за 3300-5000 грн. Цю монету можна впізнати за опуклим щитом і втисненим у нього тризубом на реверсі.
"Це рідкісний різновид, нумізмати називають його "Англійський чекан". Монета виготовлена з помилкою. У неї на аверсі випуклий щит і вдавлений тризуб. Помилка сталась через те, що під час розробки ескізів художники неправильно відобразили рельєф, вони затемнили фон і тризуб. За цими ескізами у Великій Британії виготовили пуансони для карбування монет, після чого відправили на Луганський верстатобудівний завод", – розповідають фахівці.
За 5 копійок 1992 року різновиду 2БАм можуть заплатити від 2500 до 3000 грн. Такі монети вирізняють:
середній зуб тризуба – він гострий та вузький;
одиниця у даті – без хвостика;
гроно №2 – у формі тупокутного трикутника.
гурт з дрібною насічкою.
Водночас, розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач, самостійно визначити, чи коштує монета якихось грошей, навряд чи можливо. Річ у тім, що часто колекційною її робить малопомітна дрібна деталь, яку можуть помітити лише фахівці. Тому краще показати копійку фахівцям.
Знайти ж їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах. За сам огляд, за його словами грошей ніхто не візьме. Адже "на 99% монета нічого не вартує".