Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які гривні найчастіше "випускають" фальшивомонетники

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальшиві гроші

    Фальшиві купюри в Україні вилучаються з обігу без відшкодування їхньої вартості. При чому як гривні, так і банкноти іноземної валюти – в т.ч. долари. Причина – такі гроші є недійсними, а їхній обмін на справжні фактично легітимізує фальшивки.

    5263_670027.jpg (39.3 Kb)

    Про це повідомили в НБУ. Там зазначили:

    про вилучення вони повідомляють Бюро економічної безпеки (БЕБ);
    всі підроблені банкноти в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам щодо розслідувань.
    "У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні та іноземної валюти громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти на проведення досліджень Національному банку. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості", – йдеться у повідомленні.

    При цьому наголошується: дослідження проводиться безкоштовно. І якщо за його результатами купюри визнаються справжніми, то:

    якщо перевірялася гривня – клієнтам відшкодовують відповідну суму;
    якщо перевірялася іноземна валюта – "банкноти повертаються власнику".
    Які гривні підробляють найчастіше

    Як розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков, найнебезпечнішими є банкноти старого зразка. Тобто, випущені до 2015 року.

    Він пояснив: купюри пізніших років випуску мають посилену систему захисту. Відповідно, фальшивки виходять низькоякісними "і розраховані на розсіяність громадян та касових працівників".

    Загалом же, розповіли в регуляторі, у перший рік повномасштабної війни найчастіше шахраї підробляли купюру в 500 грн. Таких було виявлено 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми.

    Також фальшивомонетники часто "випускали" банкноти в 200 грн – 45% від загальної кількості вилучених підробок та 26% від їхньої загальної суми. А крім того, 100 грн – 8% та 2%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми