Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄП та ЄС узгодили з механізмом підтримки України

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: допомога ЄС

    Європейський парламент та Рада ЄС узгодили створення нового механізму підтримки України через створення Українського фонду. Цей фонд матиме загальний бюджет у 50 мільярдів євро та розрахований на чотири наступні роки

    3136_769.jpg (50.02 Kb)

    Ця інформація була опублікована на сайті Європейської ради у ніч на 6 лютого. Як повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн перший транш за програмою надійде до України вже у березні.

    "Політична угода, досягнута вчора ввечері щодо Українського фонду вартістю 50 мільярдів євро, є великим кроком вперед. Європа вірна своєму слову. Ми продовжуватимемо забезпечувати вкрай необхідне фінансування та передбачуваність для нашого відважного партнера та кандидата на членство.Ми плануємо почати виплати в березні", – повідомила вона.

    З приводу цього історичного рішення також висловився прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. Він наголосив, що створення програми Ukraine Facility – це ще один важливий крок до затвердження ініціативи.

    "Європейський Союз вкотре довів, що єдиний у своїй непохитній підтримці України в боротьбі з російською агресією. ЄС демонструє свою важливу роль у відновленні та модернізації. Та підтверджує, що підтримуватиме нашу країну стільки, скільки буде потрібно", – зазначив він.

    Водночас президент Європейської Ради Шарль Мішель зазначив, що менше ніж через тиждень після угоди Єврокомісії щодо перегляду багаторічного бюджету ЄС, співзаконодавці ЄС узгодили механізм, який спрямує 50 мільярдів до України. Таким чином ЄС демонструє єдність і рішучість у непохитній підтримці України.

    Український фонд стане єдиним механізмом бюджетної підтримки ЄС

    Цей фонд забезпечить широкий, передбачуваний та гнучкий обсяг допомоги для України протягом 2024-2027 років. Ця допомога буде адаптована до надзвичайних викликів, пов'язаних із воєнним конфліктом.

    "Сьогодні Рада ЄС та Європейський парламент досягли попередньої згоди із запровадження нового цільового інструменту для підтримки відновлення України, її відбудови й модернізації, підтримуючи в той же час зусилля із виконання реформ, які є частиною шляху країни до членства в ЄС. Український фонд матиме загальний бюджет у 50 мільярдів євро", - йдеться у повідомленні.

    Міністр фінансів Бельгії, Вінсернт Ван Петегем, заявив, що Європейський союз відчуває готовність підтримувати Україну протягом необхідного періоду. Він також відзначив, що ця підтримка сприятиме Україні у впровадженні реформ та зусиллях з модернізації на шляху до отримання членства в ЄС.

    "Український фонд дозволить нам спрямувати суттєву та передбачувану підтримку для України, щоб допомогти її народу відбудувати країну в умовах безпрецедентних викликів, що їх принесла з собою російська агресивна війна", – зазначив Петегем.

    Український фонд складатиметься з трьох основних компонентів.

    Перший з них полягатиме в тому, що Кабінет Міністрів розробить "Український план", який визначатиме стратегічні цілі щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також буде включати плани реформ у контексті набуття членства в Європейському Союзі. Фінансова підтримка в формі грантів та кредитів для України буде надаватися на підставі виконання цього плану, з дотриманням необхідних умов та графіка виплат.

    Другий елемент включатиме надання підтримки з боку Європейського Союзу через Український рамковий інвестиційний інструмент. Це буде реалізовано шляхом забезпечення бюджетних гарантій та поєднання грантів і кредитів від державних і приватних інституцій. Українська система гарантій візьме на себе кредитні ризики та ризики, пов'язані з гарантіями, включаючи інструменти ринку капіталу та інші форми фінансування для виконання завдань, поставлених перед Українським фондом.

    Третій компонент передбачатиме підтримку Європейського Союзу під час входження України до ЄС та інші заходи допомоги. Ці заходи спрямовані на допомогу Україні в приведенні її законодавства у відповідність до норм ЄС та здійсненні структурних реформ для майбутнього членства в ЄС.

    Як стверджується у повідомленні, попередня угода між Європейським парламентом та Радою ЄС визначає фінансові аспекти створення Українського фонду.

    Загальний бюджет фонду у розмірі 50 мільярдів євро буде розподілено на 33 мільярди євро у формі кредитів та 17 мільярдів євро у формі грантів. Гранти будуть виділятися через новий спеціалізований інструмент, запропонований для створення в рамках середньострокового перегляду багаторічного бюджету ЄС.

    У межах Українського плану Україна може подавати запит на авансовий платіж, не перевищуючи 7 відсотків від загального обсягу Фонду.

    Угода передбачає можливість проміжного фінансування, щоб надати бюджетні ресурси Україні якнайшвидше. Крім того, Фонд буде мати гнучкість у використанні бюджету, враховуючи складну ситуацію в країні через війну.

    Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський подякував країнам Європейського Союзу за виділення рекордної допомоги для України у розмірі 50 млрд євро. Глава держави наголосив, що таке рішення ЄС є чітким сигналом того, що наша країна вистоїть у боротьбі проти російської агресії.

    Нагадаємо, у Європейській раді підтримали план за програмою Ukraine Facility щодо надання ЄС Україні рекордної економічної допомоги у 50 млрд євро протягом 4 років – за умови проведення Україною низки реформ. Офіційні деталі рішення наразі невідомі, проте, за неофіційними даними журналістів, через 2 роки відбудеться перегляд плану допомоги.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми