Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Компанія зі США потрапила до списку "Війна та санкції"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Allied Mineral Products, спонсор війни

    Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло американського виробника вогнетривких виробів Allied Mineral Products до переліку міжнародних спонсорів війни. Ця компанія продовжує тримати виробничі потужності в РФ та сплачувати там податки. Більше того, американська фірма працює у зоні виробництва "Шахедів" та інших озброєнь для російської армії.

    2841_photo_53101940522238456_y.jpg (62.16 Kb)

    Так, Allied Mineral Products потрапила до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни 8 лютого. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України.

    У НАЗК зазначили, що американська компанія в Росії представлена як ТОВ "Аллайд мінерал продактс рус". Ця фірма лише за 2022 рік заплатила Кремлю $772 тис. податків.

    Але це не все. Виробництво "Аллайд мінерал продактс рус" розташоване в спеціальній економічній зоні "Алабуга" (РФ, Татарстан). Це зона, яка є кластером для виробництва БПЛА "Shahed-136".

    Зона була створена ще 2006 року і була досить популярною серед інвесторів. Але в 2022 році західні компанії почали полишати цей кластер, а висококваліфіковані кадри – звільнятися, щоб не потрапити під російську мобілізацію. "Це змусило керівництво "Алабуги" розпочати процес із перетворення вільно-економічної зони на кластер з виробництва військової продукції, що дає гарантії отримання "броні" від призову", – пояснили в НАЗК.

    Відповідно, будь-яке підприємство "Алабуги" потенційно може бути залучено до виготовлення військової продукції або матеріалів для неї. У тому числі і "Аллайд мінерал продактс рус", що представляє американську Allied Mineral Products.

    Як уже показали результати розслідування Molfar, з лютого 2022 року "Аллайд мінерал продактс рус" імпортувала 13 тонн продукції, частину з якої можуть використовувати для виробництва БПЛА. Серед товарів фігурує "мулліт", який використовується як для виробництва вогнетривких матеріалів, так і для виробництва муллітової кераміки, що має низьку діелектричну проникність, низький коефіцієнт теплового розширення і хорошу міцність. Він підходить для використання у високошвидкісних мікросхемах мікроелектроніки.

    "Таким чином компанія Allied Mineral Products продовжує свою діяльність на території держави-терориста РФ, де підтримує функціонування спеціально-економічної зони "Алабуга", яка вже стала ключовим місцем для виробництва військової продукції агресора", – резюмували в НАЗК.

    Список міжнародних спонсорів війни: що це означає для бізнесу

    Allied Mineral Products – далеко не перша компанія, яка потрапила до цього списку. До нього вже внесено такі гіганти як Subway, Viciunai Group (бренд VIČI), Nestle, PepsiCo, Mars, Japan Tobacco International, Philip Morris International, Alibaba Group, Bacardi, Unilever, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та багато інших.

    Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії потрапляють до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Окрім того, офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції таких компаній.

    Втім, усі компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні (звісно, якщо й до того були представлені на нашому ринку), бо НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес чи обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми