Фальшивомонетники в Україні підробляють не лише гривню, а й долари – причому в 99% випадків це купюри великих номіналів. Наприклад, вже затримані правоохоронцями аферисти "виробляли" банкноти в 100 доларів нового зразка і продавали їх українцям, а також здавали до пунктів обміну валют.
Також фальшивомонетники підробляли купюру 200 євро, повідомили в Нацполіції. Там зазначили: діяли фальшивомонетники на території західних областей країни.
"Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют", – йдеться у повідомленні.
Які іноземні купюри найнебезпечніші
Зі свого боку, в Національному банку раніше повідомили, що загалом у перший рік повномасштабної війни шахраї найчастіше підробляли іноземні банкноти 4 номіналів. Зокрема:
50 і 100 доларів – 23% та 76% від загальної кількості вилучених підроблених доларів відповідно;
50 та 100 євро – 26% та 28% від загальної кількості вилучених підроблених євро.
Які банкноти гривні підробляють
Серед купюр гривні ж, розповів раніше начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков, найнебезпечнішими є банкноти старого зразка. Тобто, випущені до 2015 року.
Він пояснив: купюри пізніших років випуску мають посилену систему захисту. Відповідно, фальшивки виходять низькоякісними "і розраховані на розсіяність громадян та касових працівників".
Банки не обмінюють фальшиві купюри на сьогодні
Водночас в самому регуляторі нагадали: фальшиві купюри вилучаються з обігу без відшкодування їхньої вартості. При чому як гривні, так і банкноти іноземної валюти – в т.ч. долари. Причина – такі гроші є недійсними, а їхній обмін на справжні фактично легітимізує фальшивки.
"У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні та іноземної валюти громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти на проведення досліджень Національному банку. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості", – розповіли в НБУ.