Напередодні Байден оголосив про новий пакет санкцій.
В останньому пакеті санкцій проти Росії, про які оголосив американський лідер Джо Байден 23 лютого, США ухилилися від найжорсткіших заходів, які залишилися в арсеналі, оскільки їхнє запровадження може розхитати світову економіку, пише Bloomberg.
Зазначається, що 200-сторінковий список об'єктів, що базуються в Росії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Китаї та інших країнах, став найбільшим пакетом фінансових обмежень з часу повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Але, як зазначає видання, не менш помітні компанії і сектора, що не потрапили в цей список. Йдеться про металургійний сектор, обмеження, пов'язані з енергетикою, а також вторинні санкції проти банків.
"Ця обережність відображає те, що, незважаючи на всі розмови Байдена про санкції, його команда як і раніше не бажає займатися потоками доходів, які, на думку експертів, дійсно завдадуть шкоди економіці Росії, через страх викликати масштабні потрясіння, які можуть відбитися на економіці США", - пише Bloomberg.
Передбачається, що можливими мішенями у рамках більш жорсткого підходу можуть стати іноземні банки, які допомагають Росії закуповувати технології і матеріали, необхідні їй для продовження війни, а також торгівля збагаченим ураном і металами, такими як алюміній та нікель. США також можуть конфіскувати і розподілити заморожені Російські суверенні активи. Всі ці заходи несуть у собі значні ризики.
Як зазначив колишній чиновник Міністерства фінансів США Кім Донован, щоб дійсно вплинути на Росію, доведеться вжити більш стратегічні заходи, які можуть мати негативний вплив на світову економіку в цілому:
"Нам доведеться почати ухвалювати більш складні рішення і приймати наслідки, що супроводжують ці рішення".