Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українцям масово втюхують фальшивки: де можна отримати не ті долари

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальшиві долари

    В Україні фальшивки продають у фіктивних обмінниках. Окрім того, несправжніми доларами розплачуються за покупки. Якісні фальшивки відкрито продають в онлайн-магазинах.

    1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В одному з магазинів, який вдалось знайти, за 1 тис. грн пропонують купити 100 фальшивих доларів. Діє курс 10 грн за один фальшивий долар. "Суми більш як 400 доларів обговорюють окремо і відправляють тільки за передоплатою", – розповів продавець.

    Продавці запевняють: якість фальшивок настільки висока, що їх майже неможливо відрізнити від справжніх доларів. Начебто їх можна обміняти навіть у деяких обмінниках, проте, найімовірніше, фальшивку помітять у касі банку. "За 2 тис. грн продаю детальну інструкцію з продажу доларів, можна купити набір із карткою. Краще в пунктах обміну збувати, там проблем точно не буде. У яку мережу краще ходити, теж можу в інструкції надіслати", – розповідає продавець.

    Насправді ж українці досить часто не обмінюють долари на гривні. Багато хто просто зберігає і накопичує їх на чорний день. Чимало людей погоджуються отримувати оплату в готівкових доларах: за транспортні засоби, житло, коштовності тощо.

    "У нас ситуація у відділеннях, коли приносять фальшиві долари, відбувається постійно. Взагалі, якщо це відверта фальшивка – і людина її принесла у пункт обміну, то треба звертатись у поліцію. А коли із клієнтом розмовляють, він уже і не згадає, звідки він ці долари взяв. Комусь батьки дали, комусь друзі борг доларами віддали, хтось продавав машину ще до великої війни і от досі зберігав ті долари", – розповідає співрозмовник в одному з банків. За його словами, у фінансову установу фальшива валюта потрапити не може. Мовляв, у всіх касах встановлено найсучасніші детектори валют, а касири проходять постійний інструктаж.

    З обмінниками ситуація значно складніша. Минулого року правоохоронці виявили шахраїв, які організували обмінний пункт, використовували чужу назву та продавали населенню фальшиві долари. Тобто навіть якщо ви не берете долари з рук фізосіб, а користуєтесь послугами начебто легальних обмінників, ви все одно ризикуєте.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми