Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українці за два роки поповнили бюджет Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, податки, біженці, економіка

  Українські підприємці, які зареєстрували власний бізнес у Польщі, лише за два роки війни сплатили податків та внесків на страхування на сумму у розмірі 2,3 млрд євро.

  4316_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

  Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

  За його словами, 2,3 млрд євро українські підприємці, які працюють у Польщі, 2022−2023 роках сплатили податків і внесків на соціальне страхування в польський бюджет.

  1,3 млрд євро — це надходження від внесків і податків
  «1,3 млрд євро — це надходження від внесків і податків українців у 23-му році. Ну відповідно сплата відповідних податків. Для порівняння Польща витратила 1,1 млрд євро на підтримку і соціальну допомогу й освіту українських біженців», — заявив він.

  4 млрд євро — розрахунки картками

  При цьому Шмигаль додав, що українці які приїхали в Польщу, своїми картками розрахувалися в польських магазинах і лишили польському бізнесу 4 млрд євро.

  «Це перераховано з рахунків українських громадян в економіку Польщі. 2,1 млрд євро перераховано з 24 лютого до липня 2023 року в торгівельних мережах і 1,9 млрд з них — це готівка, яку зняли українці для того, щоб лишити її також в економіці Польщі», — зазначив він.

  Зареєстровано компаній

  За словами премʼєра, 48,4 тисячі індивідуальних компаній зареєстрували в Польщі українці за два роки повномасштабної війни.

  «Власне ці компанії також сплачують податки, статистика нам недоступна але це все платники податків в польський бюджет», — заявив він.

  Шмигаль додав, що 691 тисяча українців — найчисельніша група іноземців, які працевлаштовані, офіційно працюють в Польщі, сплачують повністю податки в бюджет.

  «Частину з них, згідно польської статистики, я назвав. 749 млн євро — це сума контрактів, укладених Міністерством оборони України з польськими компаніями, виробниками озброєнь. 43 контракти укладені і по них також будуть додатково сплачуватись гроші. Більшість цієї суми проавансована польським виробникам», — зазначив він.

  Згідно даних Національного банку України, Креді Агріколь, Делойд Оксфорд Економікс, за цих два роки українці і Україна, за словами Шмигаля, вплинули на ВВП Польщі від одного до трьох відсотків щорічного зростання.

  «В кожному році - і в 2022, і в 2023. Це вплив цих цифр які я назвав», — заявив він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми