Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ненавмисне пошкодили товар у супермаркеті: на чиєму боці закон

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: супермаркети, права покупця

    Співробітники супермаркетів та магазинів не мають права примушувати покупців оплачувати пошкоджений чи розбитий товар – проте лише у тому випадку, якщо це сталося випадково. Якщо ж представники закладу наполягають на вині клієнта, то мають довести її в суді – адже самостійно стягувати такі виплати вони не мають права. Покупцям у такому разі слід викликати поліцію.

    36_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Це пояснили експерти "Захисту прав споживачів". Там зазначили: самостійно співробітники супермаркетів та магазинів можуть лише зафіксувати факт пошкодження свого майна.

    "Якщо товар пошкоджено ненавмисне – тоді законодавство на боці споживачів. Згідно зі ст. 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Адже покупець – не власник, поки не заплатить за товар" , – пояснили експерти.

    При цьому вони наголосили: за ст. 17 Закону України "Про захист прав споживачів", забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Відповідно, "ніхто не може змусити вас сплатити пошкоджений або розбитий товар".

    "Тому, якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то її потрібно спершу довести у суді. Самостійно стягувати такі виплати працівники магазину не мають права, а тільки зафіксувати факт пошкодження свого майна", – резюмували експерти.

    Потрібно викликати поліцію

    Втім, визнали вони, це не означає, що у будь-якому разі покупець не несе відповідальності за псування товарів. Адже суд може стати на бік торговельного закладу – і зобов'язати клієнта відшкодувати вартість пошкодженого чи знищеного товару.

    Водночас наголошується: у будь-якому разі, спершу треба звертатися до правоохоронців – "для фіксації факту порушення". Зокрема, зазначають експерти, потрібно викликати поліцію.

    "Рекомендуємо суб’єктам господарювання врахувати можливі ризики пошкодження товару при його розкладці, покупцям бути обережними, а при виникненні спірних ситуацій викликати поліцію", – підсумували вони.

    Українців змушують переплачувати за товари

    Водночас супермаркети й магазини нерідко проводять дрібні "махінації" з вартістю товарів – щоб отримати від покупців більше грошей. Наприклад, там спеціально встановлюють такі ціни, щоб не віддавати клієнтам усю здачу.

    "Підступність" же схеми в тому, що сам покупець може нічого й не помітити – адже в кожному з таких випадків йдеться про різницю у вартості товару в кілька копійок. Однак для торгового закладу в разі великого потоку клієнтів отримана в такий спосіб сума може виявитись досить значною.

    Працює ж "схема" за принципом округлення, йдеться в матеріалі. За ним:

    суму, меншу за 5 копійок, повинні "вибачити" покупцю;
    понад 5 копійок має право залишити собі магазин.
    "Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця. Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн", – йдеться в матеріалі OBOZ.UA.

    Втім, не стати жертвою цього прийому супермаркетів можна. Для цього достатньо лише розплачуватися карткою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми