Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Частина ВПО втратили права на щомісячну виплату

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ВПО, виплати

    В Україні з 1 березня частина переселенців більше не має права на щомісячну виплату. За новими правилами, уряд аналізує матеріальну спроможність ВПО, причому не кожної окремої людини, а родини загалом.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Обмежили і тривалість виплат: на 6 місяців, з можливістю ще один раз продовжити на такий самий термін. Розмір переселенських залишається без змін – по 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю і по 2 тисячі – всім іншим, пише видання Радіо Свобода.

    За даними Міністерства соціальної політики, зараз допомогу з бюджету отримують 2,6 мільйона переселенців (з 5 мільйонів людей, які взагалі мають цей статус). З них працездатного віку – майже 1,3 мільйона осіб. Проте лише близько 40% з них зараз працюють.

    Тепер, коли зміни набирають чинності, отримувачів залишиться 1,5 мільйона, прогнозують у Мінсоцполітики. ​З 1 березня 2024 року допомога на проживання автоматично призначена на 6 місяців найбільш вразливим категоріям переселенців, які не мають змоги працювати:

    пенсіонерам, у яких станом на 01.01.2024 року розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
    людям з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;
    дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
    Хто отримає виплату з переселенців, які звернулися від серпня 2023-го

    У людей цієї групи перевірятимуть майновий та соціальний стан: допомогу отримають не всі, а лише ті, хто підійде під нові критерії. Їм потрібно подати заяву про призначення виплат до ЦНАПу або в управління соцзахисту. До заяви треба додати документи, що підтверджують один із цих статусів:

    сім’ї ВПО, які перемістилися (або повторно перемістилися) з 1 січня 2022 року та мають дохід нижче 9444 гривень на одну особу;
    родини з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій;
    родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн або змішаному;
    родини, де один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю віком до 18 років або тяжко хворою дитиною (за окремим переліком);
    малолітні діти до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах); вагітні жінки, починаючи з 30 тижня вагітності.

    У Міністерстві соціальної політики наголошують: усі працездатні члени родини, крім того, хто наглядає за дітьми або немічними, мають або працювати, або протягом місяця з дня призначення допомоги стати на облік у службі зайнятості. Якщо цього не зробити, допомогу буде припинено усій сім’ї.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми