Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У Польщі змінюють умови перебування українських біженців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Польща, біженці, допомога

  Поляків, які надають притулок та харчування біженцям у власному житлі, збираються залишити без державної допомоги. Це змінить умови перебування українців у Польщі. Нові правила впроваждують через зловживання.

  72_71937.jpg (181.83 Kb)

  З такою ініціативою виступило Міністерство внутрішніх справ Польщі. Запропронована поправка до закону буде подана до Сейму до кінця квітня, розказав віцеміністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Дущик на прес-конференції. Таким чином, уже затверджений урядом законопроєкт ще має бути розглянутий у парламенті.

  Скасування програми безкоштовного розміщення для біженців 40+ (40 злотих на добу за одну людину) не означатиме позбавлення підтримки та догляду. Згідно зі словами керуючої директорки Союзу польських митрополій Доротою Бомбяк-Ковальською, біженці все одно зможуть скористатися місцями колективного розміщення.

  Також у новому спецзаконі пропонується надавати біженцям з України новий статус - дозвіл на проживання PESEL UKR (документ, який дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів.). Заступник міністра внутрішніх справ Мацеєм Дущиком було зазначено, що українці матимуть можливість вибору між залишанням під тимчасовим захистом PESEL UKR або отриманням карти тимчасового побиту.

  Для отримання "карти побиту" українцям необхідно буде зареєструватися у спеціальній електронній системі та звернутися до управління міст чи гмін з пакетом документів. Українці, що мають PESEL UKR, автоматично отримають дозвіл на тимчасове проживання.

  Ці кроки спрямовані на забезпечення прав та безпеки біженців, а також на вдосконалення адміністративних процедур у сфері міграції.

  Які права мають українці у Польщі зараз

  Поки що завдяки спецзакону про біженців від березня 2022 року українці в Польщі мають право на проживання на рівних з громадянами країн ЄС принципах: повний доступ до освіти, системи охорони здоров'я та ринку праці. При цьому уряд Польщі гарантував громадянам України:

  харчування та проживання;
  соціальну допомогу на дітей "500 Плюс" (з 2024 року - "800 Плюс");
  одноразову допомогу 300 злотих;
  виплату у розмірі 12 тис. злотих при народженні дитини на території Польщі.
  За даними, підготовленими Міністерства внутрішніх справ Польщі, наразі у центрах, що фінансуються державою, проживає понад 42,2 тис. громадян України. Це вдвічі менше, ніж рік тому, коли у центрах було 82,5 тис. українців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми