Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці можуть купляти долари безлімітно

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    Українці можуть купити стільки готівкової іноземної валюти, скільки їм потрібно – в т.ч. доларів. Причому як у банках, так і в обмінниках, адже відповідні обмеження більше не діють.

    1695_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Нові правила НБУ чині із 1 грудня 2023 року. Доти у країні були обмеження, і купити можна було лише певну кількість валюти. Як нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових:

    залишку готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
    обсягу перевищення між купівлею і продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.
    У самому ж Нацбанку запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами, а крім того:

    стабілізації курсових очікувань;
    підвищенню стійкості валютного ринку.
    В Україні готуються суттєво змінювати курс

    Водночас, в Україні очікується суттєва зміна курсу готівкового долара – здешевлення у купівлі та здорожчання у продажу. За прогнозами банківського сектора, наступного тижня – з 15 по 21 квітня – вартість американської валюти перебуватиме у межах 39-40 грн. Увечері ж 13 квітня банки виставили курс на середньому рівні 39,2/39,6 грн (купівля/продаж). Обмінники – 39,14/39,54 грн.

    Про очікування банківського сектора OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив:

    у банках діапазон курсів купівлі складе 20-30 коп., курсів продажу – 10-20 коп.;
    в обмінниках – 30–50 коп. як у купівлі, так і в продажу.
    "Протягом 14-21 квітня валютний ринок в основних структурних показниках залишиться вельми прогнозованим та до міри стабільним. Адже щоденні зміни не загрожуватимуть ані безконтрольному падінню, ані захмарному зростанню курсів валют", – зазначив банкір.

    При цьому він підкреслив: як і раніше, у зазначений період діятимуть певні правила, "за якими з тижня у тиждень основні показники ринку майже не змінюються". Йдеться про:

    поточні курсові коливання;
    різницю між курсами купівлі та продажу;
    конкуренцію курсів купівлі та продажу між гравцями на готівковому ринку;
    курсові тижневі відхилення.
    "Таким чином, попри досить часті валютні зміни, їх можна порівняти з погойдуванням фіранки. Ринку не загрожує борвій, кон’юнктура. Система ринку є досить міцною і захищеною від будь-яких непередбачуваностей", – резюмував Лєсовий.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми