Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На Чернівецькій митниці виявили багатомільйонну корупцію

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Чернівецька митниця, корупція

    Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) виявили на Чернівецькій митниці корупційну схему, яка призвела до завдання державі збитків на 290 млн грн у вигляді недоотриманих податків. Про підозру повідомили 11 учасникам злочинної організації, зокрема колишньому начальнику митниці, ексдепутату Чернівецької обласної ради та ще двом чиновникам митниці.

    5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано. Про це повідомили у САП 16 квітня, не називаючи імен. Проте, за даними журналіста Олега Новікова, у цій справі раніше фігурували:

    бізнесмени Юрій Кушнір та Олександр Єремійчук;
    ексначальник Чернівецької митниці Микола Салагор;
    ексчиновники цієї митниці Геннадій Поцелуйко та Микола Ніколеску та інші.

    Зазначається, що злочинна організація складалася із трьох груп, які діяли на Чернівецькій митниці. "Учасниками злочинної організації було впроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків", – повідомили у САП.

    Розслідування проводиться за міжнародним сприянням. Зокрема, завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини було отримано основні докази у справі та встановлено завдані збитки, заявили в САП.

    Як працювала схема на Чернівецькій митниці

    За даними слідства, протягом 2017-2019 років через пункт пропуску на кордоні України та Румунії вантажними автомобілями ввозили товари на підставі підроблених документів. За даними Новікова, мова йде про митний пост "Вадул – Сірет".

    При цьому застосовувалися занижені ставки ввізного мита, зокрема нульові. Новіков уточнив, учасники організували незаконне ввезення високоліквідних товарів з Туреччини (одяг, взуття, аксесуари), оформляючи транспорт із ними як порожній або маскуючи їх "товарами прикриття" (тканина, ДСП, цегла) зі значно меншою митною вартістю.

    "У деяких випадках транспортні засоби з товарами при в'їзді на митну територію України заявлялися як порожні. Керівництвом митниці було забезпечено позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів "групи прикриття", – розповіли у САП.

    Як повідомив Новіков, надалі транспорт їхав на склади підприємців. Там високоліквідні товари вивантажували та реалізовували, а завантажені замість них "товари прикриття" доставляли на митний пост "Чернівці" для оформлення та сплати занижених платежів.

    У відомстві зазначили, що схеми діяли тривалий час, а їхні учасники "поводилися цинічно і зухвало". Зокрема, коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє побиття.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми