Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ оновив офіційний курс долара

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

  Національний банк оновив офіційний курс долара, встановивши таким чином історичний рекорд. На 22 квітня той розрахований на рівні 39,79 грн, що одразу на 19 коп. перевищує поточний курс, який також, до речі, є рекордним. Втім, хвилюватись через дії Нацбанку все ще не варто, адже прогнозний курс, "записаний" урядом у бюджеті-2024, складає 40,7 грн/долар. Тож "зазор" ще є.

  5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про встановлення нового рекорду повідомили у самому Нацбанку, який останнім часом регулярно оновлює історичний рекорд офіційного курсу долара. І часто ці рекорди "живуть" не більше доби-двох.

  Що буде з готівковим курсом

  Водночас зі 100% упевненістю передбачити, як готівковий ринок відреагує на історичне зростання офіційного курсу, не можна. Однак можна припустити, що 22 квітня курс готівкового долара зросте.

  Так, наприклад, сталося 19 квітня. Після того, як НБУ оновив офіційний курс долара до історичних 39,6 грн, в українських обмінниках суттєво зросла вартість американської валюти. Вранці цього дня там виставили її курс на середньому рівні 39,56/40,05 грн (купівля/продаж), що на 23 коп. дорожче у купівлі та на 14 коп. у продажу, ніж днем раніше.

  Здорожчав готівковий долар і в банках. Там визначили його вартість у середні 39,45/39,95 грн (купівля/продаж), що на 10 коп. дорожче як у купівлі, так і в продажу, ніж днем раніше.

  НБУ знає, що робить

  Водночас заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук раніше пояснив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

  "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада", – сказав Ніколайчук.

  Очікуються курсові рекорди

  Зі свого боку Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що середній курс долара в Україні в 2024 році становитиме рекордні 41 грн.. Таким чином, там очікують на девальвацію української валюти – на 18 квітня її офіційний курс до долара визначено в 39,55 грн.

  Про це йдеться у звіті фонду World Economic Outlook за квітень 2024 року. Втім, хвилюватися через очікування МВФ не варто, адже прогнозний курс, "записаний" урядом України у бюджеті-2024, складає 40,7 грн/долар. Тобто лише на 30 коп. нижче.

  А ось у наступні 5 років, прогнозують у МВФ, гривня помітно просяде до долара – очікується, що курс перевищить 50 грн/долар. Так:

  середній курс у 2025 році очікується на рівні 45,8 грн/долар;
  у 2026 році – 48,6 грн/долар;
  у 2027 році – 50,4 грн/долар;
  у 2028 році – 52,1 грн/долар;
  2029 року – 54,1 грн/долар.

  А Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings із головним офісом у Нью-Йорку очікує, що до кінця 2024 року в Україні курс долара зросте до 41,02 грн. Що, втім, також не дуже розходиться з оцінкою МВФ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми