Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки потрібно платити банкам України за інкасо

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: обмін доларів, інкасо

    Деякі українські банки проводять обмін значно зношених чи пошкоджених купюр іноземної валюти – зокрема доларів. Однак роблять це за процедурою інкасо – тобто за окрему плату. Наприклад, ПриватБанк бере 10% обмінюваної суми. Також у касі можуть попросити заплатити за перевірку купюри на справжність – проте лише в тому випадку, якщо купюра перебуває в такому стані, що незрозуміло одразу, чи вона справжня.

    5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про проведення обміну за процедурою інкасо розповіли у Національному банку. Там зазначили: прийняті на інкасо банкноти направляються до іноземного банку-кореспондента, з яким укладено відповідну угоду, для здійснення обміну на нові банкноти.

    "Якщо у вас є іноземні банкноти, що містять написи, забруднення, надриви або розрізи, ви можете здати їх на інкасо. Потрібно звернутися до будь-якого українського банку, який здійснює операції з відповідною іноземною валютою. Банки приймають ушкоджені та зношені банкноти, передають їх до країни походження та обмінюють на придатні до обігу", – йдеться у повідомленні.

    Скільки потрібно платити банкам

    За проведення обміну іноземної валюти за принципом інкасо банки беруть плату. Наприклад, ПриватБанк – 10% обмінюваної суми. Також у касі можуть попросити заплатити за перевірку купюри на справжність – проте лише в тому випадку, якщо купюра перебуває в такому стані, що незрозуміло одразу, чи вона справжня.

    "Це 50 коп. за купюру. Але не менше 100 грн [загалом]", – зазначили в банку.

    Комісія в 10% означає, що з будь-якої обмінюваної суми банк забирати собі десяту частину. Тобто якщо ви обмінюєте 1 000 доларів, доведеться віддати у вигляді комісії 100 доларів.

    А ось з перевіркою банкнот на справжність дещо складніше. Так:

    якщо вам потрібно перевірити одну купюру, ви сплатите 100 грн;
    за перевірку 200 купюр також потрібно буде заплатити 100 грн (0,5 грн х 200 = 100 грн), а за кожну наступну купюру (починаючи з 201-ї) потрібно, за правилами, доплачувати по 50 копійок.

    Якщо ж для обміну обрати Райффайзен, то заплатити з 1 000 доларів доведеться 70 доларів комісії за обмін та 10 грн за перевірку купюр. Так, Райффайзен на своєму сайті стверджує, що:

    розмір комісії за обмін банкнот (миттєве інкасо) становить лише 7% від суми;
    додатково слід заплатити 0,35-1 грн. за кожну купюру – за умови, що потрібно встановити платоспроможність купюри перед тим, як надсилати її на обмін.
    В MTB-Bank OBOZ.UA розповіли: комісія складає 20%, а за перевірку кожної банкноти потрібно заплатити 30 коп. (мінімальна сума – 20 грн). Тобто за 1 000 доларів потрібно заплатити:

    200 доларів комісії за інкасо;
    20 грн за перевірку банкнот.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми