Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Прогноз економіки України на 2024 рік - ЄБРР

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка України, прогноз, ЄБРР

  Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що економіка України зросте на 3,0% у 2024 році. Цей показник нижчий за 5,3% зростання ВВП у 2023 році.

  7374_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Про це свідчить прогноз ЄБРР.

  Чому економіка зростала?

  Як зазначається в публікації, в Україні у 2023 році зростання економіки було забезпечене не лише рекордним урожаєм, а й збільшенням видатків на оборону, що підтримало внутрішній попит, тоді як чистий експорт продовжував знижуватися. Інші підтримуючі фактори включали успіх української влади у відновленні електропостачання після російських атак на громадянську інфраструктуру минулої зими, а також стійкість та адаптованість українського бізнесу.

  За даними ЄБРР, своєчасне зовнішнє фінансування у 2023 році стало ще одним стабілізуючим фактором, допомогло зменшити інфляцію до цільового рівня близько 5%. Зокрема, діяла програма розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду на суму 15,6 млрд доларів. Україна отримала 42,5 млрд доларів США від донорів та міжнародних організацій, включаючи гранти на суму 12 млрд доларів. Це підняло офіційні валютні резерви до рекордного рівня, оскільки державний борг зріс майже до 90% ВВП.

  Прогноз на 2024 рік

  «Однак у 2024 році перспектива затяжної війни на виснаження та поновлення сумнівів щодо зовнішнього фінансування цього року, які зберігалися протягом кількох місяців, перш ніж були вирішені, породили нові проблеми. Обмежений внутрішній попит, нестача робочої сили та недостатні інвестиції також входять у кількість факторів, які, ймовірно, обмежуватимуть перспективи зростання», — йдеться у публікації.

  Позитивним моментом є те, що було відкрито новий український експортний коридор через Чорне море вздовж берегової лінії, що усунуло деяку невизначеність воєнного часу щодо безпеки використання Чорного моря для експорту сільськогосподарської продукції та інших товарів, таких як метали та руди, зазначають у ЄБРР.

  Після повільного старту використання цього коридору почало зростати, стимулюючи не тільки сільське господарство, але також металургійну та гірничодобувну промисловість, які за останні два роки опинилися серед найбільш постраждалих галузей.

  «Відновлення експорту та збільшення внутрішнього військового виробництва, ймовірно, забезпечать економічне зростання на 3% у 2024 році, яке прискориться до 6% у 2025 році. Проте ризики залишаються високими, зокрема, пов’язані з руйнуванням портової та електроенергетичної інфраструктури», — йдеться у прогноз.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми