Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Економіка України уповільнює своє відновлення

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економіка України

  Українська економіка уповільнює своє відновлення. За підсумками січня-квітня 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) зріс на 4,4%. Тенденція пов'язані з проблемами в енергетиці, розширенням фронту, і навіть вичерпанням високої порівняльної бази. У зв'язку з цим щороку відновлювати показники буде дедалі складніше.

  7374_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, посилаючись на дані Міністерства економіки. "Також оцінюю економічне зростання цього року більш стримано", – зазначив нардеп від "Слуги народу".

  За його словами, на це є кілька причин. Зокрема:

  війна триває, причому лінія активного фронту розширюється;
  зберігається суттєва невизначеність в енергетиці. "Ключове питання, на яке зараз немає остаточної відповіді, яким буде дефіцит електроенергії в системі", – зазначив Гетманцев.
  ефект низької бази від падіння на 29% у перший рік війни вже майже вичерпано.
  "Отже, щороку відновлюватися буде важче. Але, безумовно, є й хороші новини : мизберігаємо відносну макрофінансову стійкість, збільшуємо стимули для розвитку ВПК та нарощування валового накопичення основного капіталу, економіка загалом зберігає високу адаптивність до повномасштабної війни", – зазначив Гетманцев.

  ВВП України: що вплинуло у 2024 році

  За оцінками Мінекономіки, у квітні зростання реального ВВП сповільнилося до 4,3% (з 4,6% у березні). За перші чотири місяці економічне зростання склало 4,4%.

  При цьому позитивні та негативні фактори розвитку з початку року практично не змінилися. Так, економічне зростання підтримували:

  пожвавлення інвестиційного попиту (на продукцію машинобудування/ВПК, галузі будівельних матеріалів, у т.ч. для відновлення інфраструктури);
  пожвавлення споживчої активності (зокрема через зростання реальних зарплат);
  стабільна робота морського коридору, що підтримує експортно орієнтовані галузі (насамперед, АПК, ГМК) та роботу транспортної галузі в цілому.
  Водночас нікуди не зникли і негативні фактори. Так, ризиками для відновлення ВВП залишаються:

  обстріли енергетичної інфраструктури та дефіцит електроенергії, що стримує виробництво, насамперед у енергоємних галузях;
  складна ситуація на ринку праці – дефіцит кваліфікованих кадрів поєднується з високим структурним безробіттям.

  "Загалом базовий прогноз та поточні оцінки економічного зростання від Мінекономіки залишаються ближчими до оптимістичного спектру, де прогноз зростання реального ВВП за підсумками 2024 року залишається незмінним на рівні 4,6%. Водночас, наприкінці квітня НБУ суттєво погіршив оцінки економічного зростання. у першому кварталі 2024 року з 7,1% до 3,1%, а за підсумками року з 3,6% до 3%, насамперед, під впливом руйнувань тепло-, гідрогенерації та газотранспортної інфраструктури", – резюмував Гетманцев.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми