Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк готує великі зміни для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фінанси

  В Україні встановлять ліміти на перекази з картки на картку. Вони не зачеплять абсолютної більшості клієнтів банків, проте можуть вплинути на схеми з відмиванням коштів.

  2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  "Загалом йдеться про десятки тисяч рахунків. Наприклад, один із найбільших банків-емітентів виявив понад 12 тис. клієнтів-"дропів" за період лише з жовтня 2023-го до квітня 2024-го", – йдеться в роз'ясненні НБУ. В минулому році обсяги переказів P2P (з картки на картку) зросли з 210 млрд у січні до 247 млрд у грудні. Це перевищує обсяги покупок і отримання готівки за допомогою платіжних карток.

  Національний банк також озвучив варіант введення нових лімітів:

  до 30 транзакцій в місяць в одному банку;
  до 100 тис. грн місяць в одному банку.
  Зараз почалось обговорення, кінцевий варіант лімітів може відрізнятись від того, який озвучено зараз. Обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. Обмеження за сумою не вплине на 95% клієнтів.

  Фінансовий аналітик Василь Невмержицький розповідає OBOZ.UA: абсолютна більшість українців зміни не відчує. "Давайте подивимось на середню зарплату в Україні, яка у нас публікується. Зараз це близько 18 тис. грн. І тут ще варто окремо зазначити, що обмеження стосуються саме карткових рахунків", – розповідає експерт.

  Тобто, якщо клієнту необхідно буде переказати суму, яка перевищуватиме обмеження, він зможе прийти в банк та зробити це. Невмержицький також нагадує: клієнт, коли відкриває банк, одразу повідомляє, для чого йому ця картка та погодується виконувати умови договору.

  "Коли фізична особа приходить до банку, вона встановлює ділові відносини, заповнює анкету, пояснює, як вона буде використовувати рахунок. Банки контролюють ділову активність. І якщо активність не відповідає об'ємам і цілям, банк повинен зупиняти платежі і уточнювати дані", – каже експерт.

  За підрахунками НБУ, встановлення лімітів вплине всього на кілька відсотків українців. Однак тільки цього кроку буде замало для того, щоб розучити українців продавати свої банківські картки. Василь Невмержицький впевнений, що необхідно створити умови, щоб той, хто надав можливість використовувати свій картковий рахунок для махінацій, більше не зміг відкрити рахунок в жодному українському банку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми