Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яким буде долар до кінця 2024-го: аналітики дали прогноз

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: курс долара, прогноз

  Експерти переглянули прогноз у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом.

  0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  У 2024 році гривня продовжить контрольовано слабшати по відношенню до долара США, а офіційний курс сягне 42 грн/дол. до кінця року. Аналітики переглянули прогноз з очікуваних раніше 39 грн/дол. у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом на початку 2024-го. Про це йдеться у звіті Dragon Capital.

  В інвестиційній компанії зазначили, що в перші місяці після переходу до керованої гнучкості у жовтні 2023 року НБУ дозволяв майже непомітні коливання курсу гривні, а на початку 2024 року він змінив тактику, дозволяючи гривні помітно слабшати в періоди збільшення дефіциту іноземної валюти на міжбанку, але стримуючи укріплення курсу в періоди зменшення дефіциту.

  "Ми очікуємо, що НБУ буде зважено підходити до визначення подальшої динаміки курсу гривні, адже в умовах війни настрої населення залишаються вразливими, а визначити рівноважний рівень курсу стандартними методами навряд чи можливо, зважаючи на специфіку структури платіжного балансу, обумовлену війною", – зазначили у Dragon Capital.

  В інвесткомпанії не виключають, що НБУ буде змінювати підходи до управління курсом, відповідно до власної оцінки балансу ризиків для фінансової стабільності. При цьому рекордний рівень міжнародних резервів дозволить і в подальшому утримувати ситуацію на валютному ринку під контролем та уникнути неконтрольованої девальвації за умови, що внутрішня економічна політика буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності, а міжнародні партнери продовжать надавати необхідну фінансову підтримку.

  Водночас прогноз економічного зростання реального ВВП у 2024 році на рівні 4,0% р/р. За словами аналітиків, відновлення експорту морськими портами та розвиток ВПК будуть основними драйверами економічного зростання і в цьому році.

  Фінансова підтримка від партнерів цього року очікується на рівні $37 млрд, і цих коштів буде достатньо, щоб втримати резерви НБУ близько поточних рекордних рівнів $43 млрд та профінансувати дефіцит бюджету без емісійного фінансування.

  Курс валют в Україні
  Станом на 28 травня готівковий курс долара до гривні в банках України зріс до 40,65 грн за долар в середньому. Національний банк України встановив на вівторок, 28 травня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,30 грн/дол., що стало черговим рекордом.

  Курс долара в Україні в червні варто очікувати в межах близько 39,5 - 40 грн/дол., прогнозує економіст Данило Монін. Такий курс можливий з огляду на низьку інфляцію, кращий експорт, ніж прогнозувалося, і плановий прихід зовнішньої допомоги, вважає експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми