НБУ збільшив продаж монет через свій інтернет-магазин – на 10%. Тепер там реалізовуватиметься 60% від загального обсягу нумізматичної продукції.
Про це повідомили у самому НБУ. Зазначивши:
таким чином, офіційні банки-дистриб'ютори продаватимуть 30% тиражу – на 10% менше, ніж раніше. При цьому їм дозволили встановлювати націнку на монети 150%;
ще 10% монет Нацбанк залишає собі "для забезпечення представницьких потреб".
Причин збільшення обсягу продажу монет через свій інтернет-магазин в НБУ назвали кілька. Це:
"підвищення прозорості реалізації нумізматичної продукції";
найкраще забезпечення попиту.
Якою буде націнка на монети у банках
Крім того, наголошується, НБУ надав банкам-дистриб'юторам право самостійно встановлювати надбавку до роздрібної ціни на нумізматичну продукцію. Проте вона не має перевищувати 150%.
"Раніше продукція з недорогоцінних металів реалізовувалася банками-дистриб’юторами за цінами, не вищими, ніж роздрібні ціни НБУ. А продукція з дорогоцінних металів – за цінами, не вищими ніж 10% від оптових цін Національного банку", – зазначили в регуляторі.
При цьому там наголосили: за рахунок нововведень планується домогтися, серед іншого, збільшення надходжень до держбюджету. А також покращення якості сервісу обслуговування клієнтів у банках.
"Водночас Національний банк проводитиме регулярний моніторинг залишків нереалізованої продукції та рівня цін її продажу в банках-дистриб’юторах", – запевнили в НБУ.
Банків, у яких можна купити монети, побільшало
Разом же зі скороченням обсягу монет для реалізації у банках-дистриб'юторах, було розширено перелік самих таких банків. Зокрема, до нього додали:
Ощадбанк;
ПУМБ.
"Водночас, АТ "АБ "Радабанк" після підписання відповідного договору про розірвання здійснюватиме реалізацію нумізматичної продукції Національного банку на загальних умовах", – зазначили в НБУ.
Таким чином, тепер до переліку банків-дистриб'юторів з продажу нумізматичної продукції входитимуть 5 банківських установ. Це:
ПриватБанк;
Укргазбанк;
Таскомбанк;
Ощадбанк;
ПУМБ.
"Водночас запроваджується рівномірний розподіл тиражів – кожен з банків-дистриб’юторів отримуватиме для реалізації 6% від загального тиражу нумізматичної продукції", – розповіли в Нацбанку.