Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки можна заробити на ягодах

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ягоди

    Сезон збирання ягід у розпалі, і багато людей шукають можливості на цьому підзаробити. І не дарма, адже зарплата збирачів ягід в Україні – одна із найвищих в агросекторі. Так, за даними аналітиків, за це готовы платити в середньому 25,2 тис. грн.

    2109_1671113008-65.jpg (37.97 Kb)

    Про це повідомляє EastFruit. Зазначається: на стільки ж можуть розраховувати збирачі грибів та врожаю.

    При цьому наголошується: професія збирача – популярна. Так, за даними аналітиків, "кількість пропозицій роботи по Україні – 109, відгуків на оголошення – 5,4 тис.".

    Скільки в Україні платять за роботу в аграрному секторі

    Загалом, наголошується, найприбутковішою в аграрній галузі України є робота в лісовому секторі. Середня заробітна плата тут, за даними аналітиків, складає 33 тис. грн. Далі йдуть:

    комбайнер – 31 тис. грн;
    тракторист – 27 тис. грн;
    збирачі ягід/грибів/урожаю – 25,2 тис. грн;
    агроном – 24,7 тис. грн.
    Роботи поменшало

    Водночас, констатується, війна дуже вплинула на агарний сектор країни. Так:

    "станом на травень 2024 року, кількість оголошень на OLX у сфері сільського господарства складала 1 017 пропозицій";
    за рік кількість вакансій у сільському господарстві на платформі зменшилась на 20%.
    На українських будівлях працюватимуть мігранти з Азії та Африки

    Водночас, в Україні 74% компаній відчувають дефіцит кадрів, а на будівництві вже зараз не вистачає до 30-40% фахівців. У зв'язку з цим очікується, що будівельні компанії почнуть залучати трудових мігрантів – насамперед із країн з Азії та Африки. Які, до того ж готові працювати за менші гроші, ніж українці. Так:

    за даними Конфедерації роботодавців України, за 2 роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4% – майже до 300 тис. осіб;
    як стверджує голова правління Української асоціації девелоперів Євген Фаворов, у певний момент окремі компанії втратили до половини персоналу.
    Крім того, зазначають аналітики, компанії схиляються до залучення іноземних працівників ще й тому, що вони не підпадають під мобілізацію. Яка стала однією з причин нестачі кадрів.

    Крім того, іноземці готові працювати за менші гроші, ніж українці. Так, зазначається:

    зарплати різноробочих, авторемонтників, електрозварювальників, мулярів, вантажників, паркувальників стартують від 450 доларів на місяць;
    досвідчених мулярів – від 650 доларів;
    водночас, такі фахівці-українці отримують зазвичай від 900 доларів, а в умовах, що склалися, претендують і на більше.

    Ба більше, констатується, наймати іноземців роботодавцям вигідніше навіть з урахуванням того, що слід подбати про їхнє офіційне працевлаштування та надати їм житло обов'язково. А також, що:

    дозвіл на 1 рік на одну особу коштує трохи більше 15 тис. грн;
    на 2 роки – близько 25 тисяч.
    Однак навіть з урахуванням цих витрат, резюмується, праця іноземних працівників залишається на 10-20% дешевшою, ніж українських.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми