Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кешбек за купівлю українського: Кабмін затвердив проєкт закону

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кешбек, українські товари

  Кабінет міністрів затвердив проєкт закону щодо запровадження кешбеку за купівлю українських товарів. Документ стосується внесення змін до Податкового кодексу – щоб українці не віддавали назад до бюджету частину коштів, одержаних за програмою "Купуй українське".

  0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. Для запуску самої програми достатньо затвердити додаткову постанову Кабміну.

  Зазвичай із коштів, отриманих у вигляді кешбеку, українці сплачують податки. Це 18% ПДФО та ще 1,5% військового збору, разом 19,5%. На національний кешбек це правило не поширюватиметься.

  Документ на розгляд уряду внесло Міністерство економічного розвитку. Надалі законопроєкт буде направлено до Верховної Ради.

  Як повідомляв заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, запуск програми кешбеку "Купляй українське" заплановано на 1 вересня 2024 року. За його словами, фінальну версію проєкту буде представлено до кінця липня.

  Кешбек за українські товари: що відомо

  Президент України Володимир Зеленський анонсував державну програму кешбеку "Купуй українське" ще у лютому 2024 року. Під час презентації стратегії "Зроблено в Україні" він зазначив, що українці зможуть повернути частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Це має стимулювати покупців вибирати саме вітчизняні продукти й послуги, що призведе до зростання економіки та підтримки місцевих виробників.

  Під час "Години питань до уряду" у Верховній Раді 21 червня перша віцепрем'єр-міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що програма кешбеку ще опрацьовується. Вона зазначила, що Міністерство економіки активно працює над створенням нормативного документа, і результати цієї роботи буде представлено протягом найближчого місяця.

  Запуск програми кешбеку вже кілька разів відстрочувався. Спочатку заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма повідомляв, що програма повністю готова і чекає на узгодження з міжнародними партнерами. В ОП сподівалися, що її буде представлено до кінця березня, але це не вдалося реалізувати у встановлені терміни.

  Незважаючи на ентузіазм навколо ініціативи, вона зіткнулася з певною критикою. Низка аналітичних центрів закликали владу відмовитися від ідеї кешбеку, назвавши її реалізацію фінансово обтяжливою для бюджету й складною в адмініструванні. Крім того, необхідність ретельного контролю та звітності може створити додаткові труднощі для ефективного впровадження програми.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми