Зазначається, що росіянам дедалі складніше оплачувати товари в юанях.
Росії все складніше проводити розрахунки з Китаєм. Банки повертають близько 80% російських переказів у юанях.
Видання "Коммерсантъ" пише, що влада Китаю посилює вимоги "по наростаючій" з грудня 2023 року, коли президент США Джо Байден дозволив Мінфіну запроваджувати вторинні санкції проти кредитних організацій третіх країн за співпрацю з російськими підсанкційними компаніями і допомогу військово-промисловому комплексу РФ.
Після останніх санкцій на китайській стороні перекази стали затримуватися до кількох тижнів, після чого часто їх скасовують без пояснення причини. У підсумку, за його словами, клієнт зазнає втрат на курсі та конвертації, а також він все одно платить комісію.
"З нашого досвіду банки нічого не запитують: гроші просто зависають на кореспондентських рахунках на 30-40 днів і повертаються назад", - розповів керуючий партнер консалтингової компанії Олексій Сапожніков.
За його словами, іноді товар прибуває в Росію, а постачальник у Китаї не може отримати свої гроші п'ять-шість місяців, але нерідко поставки продовжуються на умовах постоплати.
Російським компаніям дедалі більше доводиться вдаватися до послуг посередників - платіжних агентів або "торгових домів", каже засновник Sagrada Legal Олег Ушаков.
"У першому випадку агенти відповідають тільки за платіжні послуги, у другому - йдеться про те, що на такі будинки покладається не тільки переказ платежу, а й функція руху товару", - пояснив Ушаков.