Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В українців рекордно зріс попит на валюту

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: попит на валюту

    У червні вперше за тривалий час відбулося скорочення обсягів та частки гривневих строкових депозитів у банківській системі, попри збереження додатних ставок у реальному вимірі.

    6993_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомляє пресслужба Національного банку за підсумками дискусії членів Комітету з монетарної політики.
    \
    «Подібні тенденції спостерігалися й на ринку ОВДП: інтерес до державних облігацій з боку фізичних осіб дещо знизився, роловер червневих погашень був неповним, а інвестори більше зосереджувалися на цінних паперах з короткими строками погашення», — заявив один із членів КМП.

    Водночас, додав він, попит на валюту зріс.

    «Це посилило тиск на курс гривні та призвело до певної нервозності економічних агентів. У результаті НБУ довелося заспокоювати ринок як валютними, так і вербальними інтервенціями. За таких умов подальше пом’якшення монетарної політики може негативно позначитися на очікуваннях, закріпити тенденцію до зниження інтересу до гривневих активів і провокувати додатковий попит на валюту. Отже, НБУ доцільно призупинити цикл зниження облікової ставки та активніше застосовувати заходи з підтримання стійкості валютного ринку», — зазначив він.

    Інший учасник дискусії додав, що нейтральний рівень реальної ставки у 2016−2019 роках оцінювався НБУ на рівні 3−4%.

    «Тому за поточних умов (високих воєнних ризиків) реальний рівень облікової ставки на рівні 5−6% не є надмірним. Навпаки, поступове зниження інтересу до заощаджень у гривні, пожвавлення кредитування та зростання попиту на іноземну валюту свідчать, що, попри збереження високого рівня облікової ставки, монетарні умови набувають стимулюючого впливу за депозитним, кредитним та курсовим каналами монетарної трансмісії. Це означає, що привабливість гривні близька до маржинального рівня, і тому пауза в пом’якшенні процентної політики є цілком виправданою», — зазначив він.

    Двоє інших членів КМП заперечили визначення поточної привабливості гривневих активів як маржинальної. «Реальні ставки за гривневими активами і надалі з досить високою премією перевищують як поточний, так і очікуваний рівні інфляції», — стверджують вони.

    Двоє інших членів КМП зазначили, що охолодження інтересу до гривневих заощаджень є ситуативним. Воно пов’язане передусім із психологічними чинниками через тимчасове послаблення курсу гривні та певне погіршення курсових очікувань.

    «Водночас реальні ставки за гривневими активами, на думку цих учасників дискусії, і надалі з досить високою премією перевищують як поточний, так і очікуваний рівні інфляції», — пише пресслужба НБУ.

    Кілька учасників дискусії зазначили, що привабливість гривні не є бінарним поняттям.

    «Вона змінюється поступово, залежно від того, як змінюються номінальні ставки, очікування та як інвестори переоцінюють премію за ризик. Рівень останньої в умовах повномасштабного вторгнення є вочевидь доволі високим, тому для збереження інтересу до гривневих інструментів їх реальна дохідність має бути досить високою», — пояснили вони.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми