Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як айтівці донатять на ЗСУ: дослідження DOU

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ-фахівці, донати, ЗСУ

    Кількість IT-фахівців, які регулярно донатять на підтримку ЗСУ, скорочується. У 2024 році 75% опитаних повідомили про фінансову підтримку Сил оборони України. Для порівняння, у 2023 році цей показник становив 81%, а у 2022 році — 82%.

    4580_001-202-825x460.jpg (62.58 Kb)

    Про це йдеться в дослідженні DOU.

    Які айтівці найбільше донатять: в Україні чи за кордоном

    Найактивніше ЗСУ підтримують IT-фахівці, які наразі живуть за кордоном, але планують повернутися — 81% з них регулярно донатять.
    Серед IT-фахівців, які залишилися в Україні, донатять 77% (проти 82% минулого року).

    Ті айтівці, які перебувають за кордоном і не планують повертатися в Україну, донатять рідше — 62% (проти 69% рік тому).

    Більш досвідчені айтівці донатять частіше. Якщо серед джунів Сили оборони підтримують фінансово 69%, то серед фахівців рівня Lead+ вже 80%.

    Помітно знизилися донати від технічних фахівців — з 81% у 2023 році до 77% у 2024 році. Один з найнижчих рівнів допомоги — серед розробників (донатять 74% з них).

    Розподіл за віком та статтю

    Чоловіків, які підтримують фінансово Сили оборони, стало менше — з 80% до 74%.
    Серед жінок падіння не таке суттєве: зараз донатять 80% жінок проти 82% рік тому.
    Найактивніше донатять айтівці у віці 25−35 років. 77% з них регулярно підтримують Сили оборони проти 72% серед айтівців до 25 років та 74% серед тих, кому за 35.

    Розподіл за доходами

    Айтівці з доходом до $1000 дещо рідше переказують кошти на армію (68%). Також рідше донатять ті, хто витрачає на життя більше, ніж заробляє (59%). Проте серед тих, хто заробляє понад $1000, наразі немає суттєвої різниці в готовності донатити.

    Середній розмір щомісячних донатів змінився несуттєво у порівнянні з попереднім роком — скоротився з $190 до $188.
    Найбільша зміна відбулася в пожертвах фахівців, які не планують повертатися в Україну: їхній середній донат знизився з $225 до $183.

    Загалом торік донатори щомісяця жертвували 8% від зарплати, а цього року — 7%. Ті, хто в Україні, в середньому переказують 8% від зарплати (торік — 10%). Ті, хто за кордоном, але планує повернутися — 5% (торік — 7%).

    Найбільші суми переказують фахівці, які планують повернутися в Україні з-за кордону ($233, або 5% доходу), айтівці, які точно не планують їхати з України ($225, 10%), і ті, в кого зараз немає планів переїжджати ($200, 10%).

    Розподіл за спеціалізацією

    Як і торік, джуни та інтерни в середньому переказують Силам оборони 5% свого доходу, сеньйори, ліди, архітектори та керівники — 10%. Мідли торік переказували 7%, а цього року — 5%.

    Найчастіше айтівці донатять $100−300 щомісяця, проте індивідуальні пожертви можуть суттєво відрізнятися.
    15% донаторів віддають на Сили оборони до $50 на місяць, а 8% переказують понад $1000. Такі внески роблять фахівці із доходом понад $10 000.

    66% донаторів не мають чітко визначеного бюджету під це. Також у більшості відсутні графіки донатів. Лише близько 21% переказують кошти після отримання зарплати, 17% намагаються розподіляти донати рівномірно протягом місяця. Більшість орієнтується насамперед на потреби військових, які виникають протягом місяця.

    44% донаторів прагнуть підтримувати невеликі збори та ініціативи, яким важко збирати кошти, а у 38% є перелік фондів і волонтерів, яким вони зазвичай допомагають.

    Найохочіше айтівці підтримують друзів і родичів у Силах оборони та невеликі волонтерські ініціативи.

    Нагадаємо, станом на 7 серпня в Україні є 700 ІТ-компаній, які отримали статус критично важливих для функціонування економіки та можуть бронювати працівників.

    За старою процедурою — поданням списків фахівців через Мінцифри — наразі заброньовано 5000 робітників з 363 компаній.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми