Компанія Avon Products (API), якій належать права на відомий в Україні косметичний бренд Avon, подала на банкрутство. Компанія судилася через звинувачення у тому, що її продукти викликають рак, і в неї скінчилися кошти.
Таке пояснення Avon Products вказали у своєму пресрелізі. Заяву компанії розглядає суд у справах банкрутства округа Делавер у США.
Виробник косметики сподівається через банкрутство врегулювати сотні судових позовів зі звинуваченнями у шкоді здоров'ю. Наразі проти компанії подано понад 380 судових позовів, в яких її звинувачують у тому, що тальк в її виробах провокує рак.
В Avon Products стверджують, що вже витратили на захист від позовів про заподіяння шкоди здоров'ю та виплати з врегулювання $225 млн. Через це в компанії не лишилося ліквідності для ведення судових розглядів або врегулювання справ. Але Avon Products продовжує наполягати на тому, що її продукція не завдає шкоди, але за відсутності остаточного рішення кількість позовів лише зростатиме.
Втім це означає закриття лише американської холдингової компанії. У 2016 році Avon продала свій бізнес у Північній Америці – відтоді косметика компанії не продається в США, але API залишила собі неамериканські операційні підрозділи бренду. У 2020 році американський бізнес викупила бразильська група Natura.
Наразі Avon продовжує здійснювати діяльність у більш ніж 140 країнах. У межах банкрутства активи компаніїї будуть виставлені на продаж – Natura пропонує купити їх за $125 млн. Також бразильська компанія погодилася списати $530 млн свого боргу та надати додаткові $43 млн для фінансування банкрутства.
"Ми, як і раніше, зосереджені на просуванні нашої бізнес-стратегії на міжнародному рівні, включаючи модернізацію нашої моделі прямого продажу та відродження бренду для прискорення зростання", – заявив генеральний директор Avon Крістоф Нейрінк.
У січні 2024 року Avon Products, яка здійснює діяльність у більш ніж 140 країнах, зазнала критики за те, що продовжує вести бізнес у Росії. Журналісти BBC виявили, що компанія набирає нових торгових агентів у Росії та продовжує виробництво на великому заводі в Московській області.