Майже пів мільйона пенсіонерів, які проживають на прифронтових територіях, отримали грошову допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) у межах спільної з Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України програми. Про це повідомляється на сайті.
Завдяки фінансуванню Німеччини, Європейського Союзу, Швеції, Швейцарії, Норвегії, Фінляндії та приватних донорів, впродовж останніх 12 місяців ВПП перерахувала понад 2 мільярди гривень (48,5 мільйонів доларів США) пенсіонерам, які проживають на територіях, визначених урядом як зони активних або можливих бойових дій.
Що відомо про програму
Програму було запущено у серпні 2023 року з метою надання грошової допомоги вразливим пенсіонерам, чия щомісячна пенсія є нижчою за 3 250 гривень.
Люди, які отримують допомогу за цією програмою, не отримували жодної іншої допомоги з березня 2023 року, наприклад, житлових субсидій для ВПО чи грошової допомоги від міжнародних організацій. Від ВПП вони отримують щомісячну доплату, яка дорівнює різниці між їхньою поточною пенсією та 3 250 гривень.
Програма діятиме до кінця року.
«Ми активно взаємодіємо з міжнародними партнерами, щоб в умовах обмеженого фінансового ресурсу забезпечити підтримку саме тим громадянам, яким вона найбільше необхідна. Спільний проект з ВПП ООН став успішним прикладом саме такої синергії. Адже, pавдяки проекту, стало можливим надати допомогу найбільш вразливим українцям похилого віку, які не мали можливості самостійно звернутись по неї», — підкреслила Перша заступниця міністра Дарія Марчак.
Грошова допомога — це один із способів, якими ВПП підтримує українців, постраждалих від війни. ВПП також роздає продуктові набори в районах, найближчих до лінії фронту, де продукти важко знайти або вони дуже дорогі, підтримує щоденне гаряче харчування для 90 000 школярів по всій країні, а також допомагає дрібним фермерам і сім’ям у сільській місцевості безпечно відновити сільськогосподарську роботу, обстежуючи землю та розчищаючи залишки війни в Харківській області. ВПП також зафрахтувала 25 суден для експорту українського зерна до країн, які цього потребують, через Ініціативу щодо чорноморського зерна та ініціативу Президента «Зерно з України».