Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні набирає обертів нова хвиля COVID-19

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тести на COVID-19

    В Україні набирає обертів нова хвиля захворюваності на COVID-19. Аби ефективно їй протистояти, важливо вчасно виявити визначити наявність збудника хвороби – для цього потрібно здати тест. Це можна зробити самостійно (вартість від 182 грн) або в лабораторії (від 360 грн).

    8125_medicine_4_03.jpg (43.54 Kb)

    Які бувають COVID-тести, кому їх призначають та як отримати направлення на безплатне тестування, читайте в новому матеріалі.

    Різновиди тестів на COVID-19

    У липні в Україні стався справжній спалах захворюваності на коронавірус: протягом місяця COVID-19 діагностували майже у 12 тисяч українців. Це вдвічі більше, аніж у червні. Кількість захворілих зростає також в Сполучених Штатах і Європейському Союзі.

    Про нові карантини під час війни не йдеться, але важливим компонентом боротьби з хворобою лишається вчасне виявлення нових випадків захворювання. Наразі в Україні доступні два типи тестування на виявлення активної інфекції COVID-19:

    експрес-тест на антиген;
    методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест).
    Жоден з них не визначає антигенне навантаження, тобто не виявляє імунну реакцію на вірус. Для цього потрібно зробити тест на імуноферментний аналіз (ІФА). Він визначає антитіла двох типів:

    IgM – вказують на гостру фазу захворювання;
    IgG – людина перехворіла та вже має антитіла до коронавірусної хвороби.
    Та слід зважати, що наявність антитіл до коронавірусу не є ознакою хвороби, а лише вказує на те, що людина раніше контактувала з вірусом. Як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, наявність антитіл не гарантує імунітет до всіх штамів вірусу SARS-CoV-2 – яким має бути рівень антитіл для захисту та як довго вони зберігаються, невідомо і досі.

    ПЛР-тести: що це та скільки коштують

    Для проведення ПЛР-тесту беруть мазок із носоглотки й ротоглотки. Таке тестування застосовують на початку захворювання – з 7 по 14 день після інфікування. Зазвичай, результат можна отримати через добу після забору матеріалу.

    Тестування методом ПЛР наразі є найбільш точним методом діагностики COVID-19. Вартість таких тестів залежить від клініки чи лабораторії, що їх проводить:

    "Медіковер" – 550 грн;
    "Сінево" – 550 грн;
    "Діла" – 780 грн;
    "Ніколаб" – 400 грн;
    "Ескулаб" – 490 грн;
    "Діаген" – 360 грн.
    Відбір проводиться натщесерце або через 3-4 год після прийому їжі. В нормі в результатах аналізу має бути вказано "не виявлено", а результат "виявлено" означає наявність РНК коронавіруса, що є приводом для встановлення діагнозу COVID-19.

    Експрес-тести

    Для експрес-тесту на антиген також беруть мазок із носоглотки чи ротоглотки, але результати дослідження будуть доступні вже за 15 хвилин. Найефективніше такі тести використовувати на початкових стадіях захворювання. Придбати їх можна у більшості аптек, а ціни залежать від виробника:

    "Мілістан" – 499,90 грн;
    "МедБіоАльян" – 182,24 грн;
    "Фармаско" – 233,20 грн;
    Novazym – 394,90 грн.

    Аби вірно виконати тест та отримати достовірні результати, а також інтерпретувати їх, потрібно дотримуватися дій, прописаних в інструкції. Більшість з таких тестів містять спеціальне поле, в якому у випадку наявності антигенів має з’явитися полоска навпроти відповідної позначки.

    Безоплатне тестування на COVID-19

    Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різні симптоми, саме тому тест на COVID-19 варто робити за будь-яких ознак ГРВІ. До прикладу, симптомами коронавірусу, зокрема і нового штаму "Омікрон", може бути нежить, втома, головний біль, чхання, біль у горлі, кашель, лихоманка чи хриплий голос.

    Згідно з наказом МОЗ "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)", кожен український громадянин має право на безоплатне тестування. Лікар обов’язково мусить назначити безоплатне ПЛР-тестування на COVID-19 таким категоріям пацієнтів:

    є підозра на коронавірусну хворобу;
    особам із підозрою на COVID-19 або інших ГРВІ, зокрема вірусної пневмонії (якщо не проводили скринінговий швидкий тест);
    пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
    контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми