Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які зміни курсу долара побачать українці до кінця року

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

    До кінця 2024 року в Україні не очікується суттєвих змін курсу долара. За прогнозами банківського сектора, курсові коливання валюти відбуватимуться у поточному коридорі 41,3-42 грн, що загалом збігається із курсовими розрахунками, закладеними до державного бюджету на 2024 рік (42,1 грн на кінець року). Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити, резону немає.

    6993_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Загалом же, розповіли у банківському секторі, попри можливі нові, ще невідомі військові та економічні виклики, загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься досить стабільною та прогнозованою. Гривні не загрожує неконтрольоване знецінення.

    "Курсові показники більшістю громадян сприймається як маркер економічної ситуації в країні. Тому ми прогнозуємо, що надалі Нацбанк діятиме ефективно, і коли виникне потреба – досить рішуче", – зазначив голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов.

    Не очікує різких змін курсу долара й керівник департаменту макроекономічних досліджень фінансової групи ICU Віталій Ваврищук. За його словами:

    динаміка ослаблення гривні у другому півріччі 2024 року буде дещо слабшою, ніж у першому;
    "щодо курсу, наш прогноз на кінець року незмінний – це коридор 42-43 грн за долар".
    При цьому він наголосив: за нинішніх умов дуже непродуктивно робити короткострокові прогнози щодо курсу гривні. Адже поки що робота валютного ринку визначається алгоритмами інтервенцій НБУ.

    "Ми чітко розуміємо, що необхідно гривню поступово послаблювати. Країна живе з величезними дисбалансами зовнішніх рахунків. Їх потрібно поступово знижувати, адже вони роблять економіку вразливою", – пояснив Ваврищук.

    У НБУ оголосили про плани щодо гривні

    Зі свого боку, Національний банк України планує лібералізувати свою валютну політику та зробити курс долара гнучкішим. Крім того, фінрегулятор може повернутись до інфляційного таргетування.

    "Рухаємося в напрямі валютної лібералізації відповідно до Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Обмінний курс і надалі виконуватиме функцію поглинача шоків та допомагатиме економіці пристосовуватися до внутрішніх та зовнішніх змін", – розповів голова Нацбанку Андрій Пишний.

    Голова НБУ також запевнив, що політика фінрегулятора у поєднанні з керованою гнучкістю і надалі запобігатиме надмірним коливанням та втраті контролю за інфляційними та курсовими очікуваннями.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми