Україна ще до Вільнюського саміту неодноразово обговорювала з єврокомісарами питання фінансової компенсації для реалізації умов асоціації, але ці домовленості не були зафіксовані в документах. Про це заявив перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.
"Напередодні саміту ми не говорили про цю суму. А зараз Україна і ЄС мають намір більш детально прорахувати суму необхідної фінансової допомоги для підписання асоціації в майбутньому", - заявив Арбузов.
Він зазначив, що Україна ще кілька років тому рахувала потрібні їй обсяги фінансової допомоги з боку ЄС та міжнародних фінансових інститутів, що необхідні до впровадження Асоціації та зони вільної торгівлі. Але кризові явища у світовій економіці внесли корективи в ці розрахунки.
"Напередодні саміту ми не говорили про цю суму, але я приїхав за день до приїзду президента до Вільнюса і ми мали можливість обговорити це питання зі Штефаном Фюле", - сказав він.
За його словами, розрахунки про $ 160 млрд. теоретичні. Йдеться про перегляд кількості робочих місць в Україні протягом наступних 10 років.
"У вересні я надавав розрахунки, нам було достатньо $ 3-5 млрд. - це та сума, яка дозволила б нам запустити процеси модернізації і вже почати працювати", - пояснив Арбузов.
У той же час він відзначив, що попередні розрахунки здійснювалися ще до того , як у світовій економіці почалися кризові явища , тому зараз ці суми вимагають переоцінки.
Арбузов повідомив , що Україна не має наміру відмовлятися від асоціації з ЄС , тому уряд запропонувало Євросоюзу створити спільну робочу групу для розробки "дорожньої карти" нового етапу підготовки до асоціації та оцінки необхідних заходів з обох сторін.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що Арбузов боротиметься з фінансовими пірамідами.