Впровадження закону про екстрену медичну допомогу, який передбачає реформування швидкої допомоги не таке швидке, як це хотілося б, все впирається в брак фінансових ресурсів, - на своїй сторінці в Facebook написав прем'єр-міністр Микола Азаров.
"Цей закон набрав чинності з 1 січня 2013 року і зараз в країні проходить його апробація. Цей період, протягом якого, буде проходити впровадження цього закону покаже, наскільки він потребує вдосконалення", - сказав Азаров.
Крім того, прем'єр відніс до числа позитивів те, що вже створюються централізовані диспетчерські центри, машини оснащуються приладами GPS, у великих містах створюються станції, де будуть знаходиться машини швидкої допомоги в режимі очікування.
"Оновлюються технічні засоби в швидкій допомозі, з'являються нові машини, обладнані сучасними апаратами, оснащені набором необхідних ліків, і так буде далі проходити по мірі реалізації цього закону", - зазначив глава уряду.
За його словами, масштаб проблеми дуже великий, на сьогодні працює близько 8 тис машин швидкої допомоги, яким більше 20 років, тобто це уазики, практично без будь-якого спеціалізованого обладнання.
"Тому впровадження цього закону не таке швидке, як це хотілося б, все впирається в брак фінансових ресурсів. Ця робота наполегливо проводиться, вона проводилася у минулому році, буде проводиться і в цьому році. Ми ставили питання про кваліфікації медиків - це дуже важлива частина медичної реформи, думаю, що з часом і ця проблема буде вирішена", - підсумував Азаров.
Додати коментар