Те, до чого в Україні вже давно звикли, в Європі викликає не аби яке занепокоєння. Рівень корупції в ЄС дістався небачених раніше висот і щорічно висмоктує з економіки 120 млрд. євро.
На днях, у швецькій газеті Goeteborgs-Posten з’явилась стаття єврокомісара із внутрішніх питань Сесилії Мальстрьом, де повідомлялося, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки.
"Масштаби проблеми в Європі просто запаморочливі, хоча й Швеція - одна із країн, де це явище не є великою проблемою", - написала Мальстрьом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корупція - головний ворог українців
Для своєї доповіді єврокомісар вивчила стан корупції у 28 країнах - членах ЄС. Найбільше єврокомісара Мальмстрем насторожує той факт, що переважна кількість європейських політиків у своїх дискусіях говорять про корупцію так, наче це явище - проблема інших держав, а в країнах Євросоюзу вона відсутня. У результаті, на думку автора доповіді, в ЄС немає сьогодні політичної волі боротися з корупціонерами.
Згідно з доповіддю від корупції страждають всі 28 країн Євросоюзу. У Греції відчувають її вплив 99% респондентів, в Італії - 97%, в Литві, Іспанії та Чехії - 95%, в Хорватії - 94%. Більше половини громадян ЄС (56%) вважають, що рівень корупції в їх країні зріс за останні три роки. Лише 23% опитаних визнали, що влада їхніх країн ефективна в боротьбі з корупцією.
Та не зважаючи на такі приголомшливі результати, Сесилія Мальстрьом наголосила, що "Швеція - одна із країн, де корупція не є великою проблемою, і інші країни ЄС повинні навчитись у шведів, боротись із цією проблемою".