Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

GfK Україна: Українці очікують все гіршого і гіршого

  • .  → Ключові теги: Гроші, Фінанси, Банки

    773862_kurs24.jpgЗгідно із дослідженнями GfK Україна, у липні погіршилися споживчі настрої українців та оцінка ними поточної і майбутньої економічної ситуації.

    Зокрема, індекс споживчих настроїв знизився на 3 пункти, оцінка поточної економічної ситуації погіршилася на 2,2 пункти, а очікування щодо розвитку знизилися на 3,6 пункти порівняно із червнем.

    При цьому українці досить добре оцінюють особисте матеріальне становище: цей індекс навіть дещо зріс і сягнув максимального значення від липня 2010 року. Крім того, кращі очікування спостерігаються і щодо інфляції.

    Водночас у майбутньому українці очікують як погіршення особистого достатку (-2.2 пункти), так і погіршення економічної ситуації в українській економіці в цілому, - у найближчому майбутньому погіршення складає 6,1 пункти, а на наступні п'ять років - на 2,5 пункти. Прикметно, що індекс споживчих настроїв найрізкіше погіршився серед жителів Києва та Західної України - на понад 10 пунктів.

    Крім того, українці вважають менш доцільним робити великі покупки - цей індекс обвалився аж на 7,5 пункти порівняно із показником за червень цього року.

    Погіршуються також і девальваційні очікування українців.

    "Панівна думка про неминучість девальвації та загрозу фінансової кризи після виборів в жовтні 2012 року погіршує очікування та стримує споживання громадян, обмежуючи внутрішній попит. В поєднанні з несприятливою ситуацією на зовнішніх ринках, це загрожує економічному зростанню в Україні в другій половині 2012 року", - вважають автори дослідження.

    Раніше Клацнути стало відомо, що у липні населення купило валюти на 810 мільйонів доларів більше, ніж продало. Цей показник став рекордним від січня поточного року, коли від'ємне сальдо було на рівні 556,5 мільйонів доларів. У квітні різниця між купівлею та продажем валюти взагалі знизилася до 209 мільйонів доларів, проте від травня почала зростати і сягнула у червні 740,6 мільйонів доларів.

    Утім, у Національному банку не пов'язують це із якимись негативними очікуваннями населення, а підвищення попиту на валюту пояснюють сезонними факторами:

    "Традиційно літній період - це сезон відпусток. Саме у цей час люди купують валюту для відпочинку за кордоном, що викликає зростання попиту на валюту серед населення. Така ситуація спостерігатиметься і у серпні. Тут не треба шукати аномальних явищ, тим більше, що до осіннього періоду ринок функціонуватиме у нормальному режимі", - заявила директор Генерального департаменту горшово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

    [url=http://www.bbc.co.uk/ukrainian/business/2012/[/url]



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми