За всю історію свого існуван6ня курс української гривні за долар обвалювався п'ять разів, і лише один раз – піднімався.
Вперше падіння курсу гривні сталося в 1998 році через Росія. На той час українці платили 2,25 гривень за один долар.
Однак офіційна Москва оголосила про дефолт. Такі новини вплинули на українську валюту, вартість якої впала до 3,42 гривень за долар.
У лютому 1998-го Національний банк спробував захистити її "валютним коридором". Однак вже до кінця місяця гривня отримала новий удар – в Азії почалася фінансова криза. Тож вартість долара перевалила за 2 гривні і до 2000 року постійно зростала. За чотири роки свого "життя" українські гроші впали в порівнянні з доларом до 5,6 гривень.
Другим критичним моментом стала Помаранчева революція. Українці зі страхом за свої збереження почали закривати свої депозити і забирати гроші. Однак, революція своєчасно закінчилася і вкладники заспокоїлися.
За рік після революції українці навіть дізналися нове і дуже приємне слово – ревальвація. Курс гривні трошки піднявся: з 5,30 гривень до 5,05 гривень за долар. Ще 4 роки українська валюта потрошку дорожчала і станом на літа 2008 року один долар коштував 4,85 гривень.
Однак українську валюту невдовзі чекав новий глобальний удар – світова фінансова криза. Тож новий 2009 рік Україна святкувала з курсом 7 гривень за долар.
А наступні чотири роки американська валюта в Україні коштувала трохи менше 8 гривень. Однак нині, після парламентських виборів 2012 року українці всерйоз заговорили про новий обвал валюти.
Коментарі
ВНИМАНИЕ !!! Информация для вкладчиков "ЗАХИДИНКОМБАНКА" - банку конец. Вырывайте свои депозиты через суд пока еще возможно. И никаких компромиссов с этим банком.
Додати коментар