Фінанси. Гроші. Валюта Автор: Ната Друкувати Коментарів: 1

Гривню підкосила Росія, дві кризи і революція

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: Гроші, валюта, криза

    За всю історію свого існуван6ня курс української гривні за долар обвалювався п'ять разів, і лише один раз – піднімався.

    3836ew33e65563.jpgВперше падіння курсу гривні сталося в 1998 році через Росія. На той час українці платили 2,25 гривень за один долар.

    Однак офіційна Москва оголосила про дефолт. Такі новини вплинули на українську валюту, вартість якої впала до 3,42 гривень за долар.

    У лютому 1998-го Національний банк спробував захистити її "валютним коридором". Однак вже до кінця місяця гривня отримала новий удар – в Азії почалася фінансова криза. Тож вартість долара перевалила за 2 гривні і до 2000 року постійно зростала. За чотири роки свого "життя" українські гроші впали в порівнянні з доларом до 5,6 гривень.

    Другим критичним моментом стала Помаранчева революція. Українці зі страхом за свої збереження почали закривати свої депозити і забирати гроші. Однак, революція своєчасно закінчилася і вкладники заспокоїлися.

    За рік після революції українці навіть дізналися нове і дуже приємне слово – ревальвація. Курс гривні трошки піднявся: з 5,30 гривень до 5,05 гривень за долар. Ще 4 роки українська валюта потрошку дорожчала і станом на літа 2008 року один долар коштував 4,85 гривень.

    Однак українську валюту невдовзі чекав новий глобальний удар – світова фінансова криза. Тож новий 2009 рік Україна святкувала з курсом 7 гривень за долар.

    А наступні чотири роки американська валюта в Україні коштувала трохи менше 8 гривень. Однак нині, після парламентських виборів 2012 року українці всерйоз заговорили про новий обвал валюти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...

Коментарі


  • ВНИМАНИЕ !!! Информация для вкладчиков "ЗАХИДИНКОМБАНКА" - банку конец. Вырывайте свои депозиты через суд пока еще возможно. И никаких компромиссов с этим банком.

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми