Америка, яка переживає непросту кризу, виставляє себе на продаж, повідомляє Паоло Мастроліллі в матеріалі, який вийшов на сайті газети La Stampa.
"В Америці, щоб вижити в епоху економічної кризи, деякі люди продають частини свого тіла. Про це повідомляє агентство Bloomberg, яке пов'язує цей феномен з труднощами виживання до кінця місяця", - зазначає видання.
Проте Конгресу вдалося дійти компромісу, щоб уникнути дефолту в Сполучених Штатах, який міг довести країну до рецесії. Відновлення проходить повільно, безробіття перевалює за 7%, а 54 % американців в опитуванні Pew Center вказували, що їхній дохід так і не відновився після кризового 2008, зазначено в матеріалі.
"Подібна ситуація штовхає людей на пошук крайніх шляхів, як, наприклад, 35-річну Ейпріл Хеа з Атланти, яка втратила роботу два роки тому і живе під загрозою виселення з квартири: "Я шукала способів отримати трохи грошей і згадала історію з Маленьких жінок, де Джо продає своє волосся. У мене завжди була красива шевелюра, і я вирішила продати своє волосся через інтернет за тисячу доларів: за кілька годин я отримала десятки відповідей", - описує одну з історій видання.
Натхненна успіхом, Ейпріл вирішила виставити на продаж і материнське молоко, як це роблять багато американських жінок. У той же час збільшується кількість тих, хто пропонує свої яйцеклітини для жінок, у яких є проблеми з дітонародженням. Так, Shady Grove Fertility Center розповів про зростання на 13% кількості донорів, яка досягла в 2013 році 13 тисяч.
ЗМІ пишуть, що багато жінок роблять це на основі альтруїзму, інші - 65% - говорять, що роблять це через економічні труднощі. "У середньому за яйцеклітину можна отримати $7 тис доларів", - пише журналіст.
Зазначимо, що продаж волосся, яйцеклітин або материнського молока в Америці є легальним, на відміну від реалізації органів, наприклад, нирок. Якби цей бізнес виявився узаконеним, то ціна нирки дійшла б до 15 тисяч доларів, а на чорному ринку вона коштує набагато менше, зазначає автор.
"Отримані так гроші не можуть змінити життя людини: максимум, вони допомагають ненадовго звести кінці з кінцями. Це підтвердження відчаю тих, хто вдається до таких способів виживання", - резюмує видання.