Глава Європейського центробанку Маріо Драгі представив зразок нової купюри номіналом 5 євро з поліпшеним захистом від підробок, яка надійде в обіг у травні 2013 року.
Презентація відбулася в Археологічному музеї у Франкфурті-на-Майні. Пятиєврова купюра відкриває другу, удосконалену серію євро-банкнот, які будуть введені в обіг в найближчі кілька років. Про терміни презентації нових купюр вищого номіналу - 10, 20, 50, 100 і 500 євро - ЄЦБ обіцяє повідомити пізніше.
Нова серія банкнот називається Європа - іменем героїні давньогрецької міфології, дочки фінікійського царя Європи. Її портрет, який був скопійований з зображення на античному кратері, що зберігається нині в паризькому Луврі, відображений на новій купюрі в двох місцях - як водяний знак і голограм. Як повідомляється, як додаткова міра захисту на банкноті тепер буде цифра на позначення номіналу, що змінюватиме під різним кутом колір.
Терміни виведення з обігу банкнот старого зразка стануть відомі пізніше, говориться в повідомленні на сайті ЄЦБ. При цьому центробанк запевняє, що купюри "першої серії", що ввійшли в готівковий обіг у 2002 році, не знеціняться - ЄЦБ і національні банки єврозони будуть обмінювати їх на нові без обмежень за часом.
У той же час, Болгарський національний банк вже назвав "історичним актом" запуск нової купюри в п'ять євро, оскільки вперше на загальній європейській валюті з'явилися написи на кирилиці.
"Цим історичним актом кириличний алфавіт починає використовуватися в зоні євро та розширює вплив євро як світової валюти. Тим самим більше 200 мільйонів людей по всьому світу, що використовують кириличний алфавіт, включаючи болгар як повноправних громадян Євросоюзу, зможуть прочитати слово "євро" на банкноті на своїй національній мові", - йдеться в повідомленні болгарського Нацбанку.
Тим часом сама Болгарія - з 2007 року один з 27 членів Євросоюзу - не входить в зону євро і, як і раніше використовує національну валюту - лев.
Як повідомлялося, Європейський центральний банк вирішив зробити грецькі міфи темою оформлення банкнот євро, щоб збільшити їхню захищеність, незважаючи на те, що Греція наразі - ключове джерело сумнівів ринку в безпеці і надійності єдиної валюти.