Усі вітчизняні промоутерські компанії збиткові, в один голос твердять їх засновники. Утім компанія братів Кличків "K2 Promotions" є не тільки прибутковою, але на її контракти з заздрістю дивляться європейські конкуренти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людиною року-2013 за версією Google став Володимир Кличко
Брати Клички заснували проутерскую компанію в Лос -Анджелесі "K2 Promotions" в 2003 році, незадовго до закінчення їх контракту з гамбурзької компанією Universum Box Promotion.
Відповідь на питання, чому брати стали подумувати про власний бізнес, очевидний.
" Навіщо ділитися з кимось, якщо можна самим заробляти?", - пояснює логіку Кличко, журналіст, який добре їх знає Олександр Бєлєнький.
Першим поєдинком, що був організуваний "K2", став бій Віталія Кличка з Коррі Сандерсом у квітні 2004-го. Спортсмени виявилися хорошими кріейтерами боксерського шоу.
Через три роки Кличко зареєстрували ще одну K2 Promotions - у Києві.
"У нас не лише однакові назви , але й ті ж засновники", - зазначає генеральний директор К2 Красюк.
K2 сьогодні - це в цілому близько 30 боксерів, включаючи самих Кличко. Бєлєнький відзначає, що на компанію вже косяться лідери європейського ринку - Sauerland і британська Frank Warren Promotions.
Кличко, як промоутери роблять ставку на вихідців з пострадянських країн. Крім двох десятків українських спортсменів, місцева K2 веде білоруса Олександра Устінова, російських спортсменів - чеченців Заурбека Байсангурова та Умара Саламова.
Втім, сумарний дохід, який приносять К2 та всі їх зірки, не йде ні в яке порівняння з грошима, які для компанії заробляють її засновники.
За останній бій з росіянином Олександром Повєткіним Володимир Кличко отримав $ 17 млн. Восени минулого року німецька газета Bild повідомила, що місцевий телегігант RTL продовжив контракт з братами і виплачуватиме їм 3 млн євро за кожен з п'яти наступних боїв, незалежно від того, хто буде битися - Володимир або Віталій.
Продаж прав на телетрансляції - основна стаття доходів у промоутерському бізнесі.
Якщо німецьке телебачення платить за бокс кілька мільйонів, то в США заробіток боксерів на одному лише бій може наближатися до $ 100 млн. Такі доходи можливі завдяки поширеній в Штатах системі Рay per View (PPV): коли глядач купує перегляд конкретного спортивної події або шоу.
В Україні телеканали готові купувати бої лише двох боксерів : Віталія та Володимира Кличків. Завдання братів - розширити цей список за рахунок підопічних K2 .
На "Інтері" відмовилися розкривати інформацію про те, скільки канал платить за трансляцію поєдинків Кличко. Один з колишніх топ- менеджерів "Інтера" повідомив, що вартість години контенту в прайм-таймі тоді і зараз становила від $ 50 000 до $ 150 000. Виходячи з вкрай високих рейтингів боїв, Кличко платили ближче до вищим тарифом.
Вже через два-три роки Кличко молодший може піти з великого боксу. Чи залишиться бізнес K2 успішним після того, як його засновники повісять рукавички на цвях?
За цей час K2 потрібно встигнути якомога далі просунути своїх зірок. Надією №1 для "К2" є Олександр Усик. Він на сьогодні найперспективніший боксер в Україні. І спортсмен хороший, і шоумен хоч куди.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що Кличко задекларував лише 11 тисяч доходу