Українці в лютому зняли з валютних депозитів 1,5 мільярда гривень.
Востаннє така ситуація була вісім місяців тому.
Останній раз вкладники масово забирали валюту з банків ще в травні 2012 року.
Банкіри пояснюють цю тенденцію падінням ставок валютних вкладів.
"З 1 лютого почалося різке зниження ставок за валютними депозитами, до такого рівня вони не опускалися вже 3-4 роки. Населення почало забирати депозити, які в лютому повинні були бути пролонговані. Різниця в ставках між гривневими і валютними вкладами досягає близько 10% . І люди, які не вірять в девальвацію, не вкладають в іноземну валюту", - пояснює заступник голови правління Укрсиббанку Костянтин Лежнін.
За даними Українського індексу ставок за депозитами фізосіб, за лютий прибутковість річних вкладів у доларах впала на 0,18 процентних пункту, а в цілому з початку року - на 0,74 пункту, до 7,09%.
Це найнижчий рівень ставок майже за півтора року - мінімум з листопада 2011 року, пише видання.
Вартість депозитів в євро за місяць знизилася на 0,1 пункту, а з початку року - на 0,6 процентних пункту, до 6,09% річних.
Середня вартість гривневих внесків зараз становить 18,13%, але вона також знижується - з початку року на 1,25 процентних пункту.
"Зараз спостерігається тенденція падіння ставок як за валютними депозитами, так і за гривневими, але депозити в гривні все одно залишаються набагато привабливішими з точки зору отримання середньострокового доходу. Я кажу про вклади на 3-6 місяців", - зазначає перший заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак.
Додати коментар