Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: uabiz Друкувати

Українці стали менше їздити на заробітки

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Заробітки, робота закордоном

    Не дивлячись на те, що українці отримують закордоном вищу зарплату, ніж на Батьківщині, вони не поспішають їхати на заробітки.

    ngnled.jpgЯк показали дослідження Держстату спільно з Інститутом демографії Національної академії наук України (НАНУ), за кошти Євросоюзу, тенденція до пошуків роботи на чужині зменшується.

    Опитали 45,5 тисяч осіб, з кожного регіону України, віком від 15 до 70 років.

    Відтак, опитування показало, що кількість українців, які виїхали на заробітки закордон з січня 2010 року по середину червня 2012 року закордоном зменшилась. 1,2 мільйона громадян (3,4% населення зазначеного віку) шукали роботи закордоном. З них 98,2% вже працювали, а 1,8% шукали роботу. В той час, як у 2005-2008 роках трудових мігрантів було 1,5 мільйона осіб.

    Загалом на пошуки кращою роботи закордонои виїхала більше чоловіків, аж 775 тис., в той час, як жінок - 406 тисяч.

    Переважно на роботу закордон виїжджають селяни.

    Портрет типового трудового мігранта виглядає наступним чином: українець у віці 37 років, одружений, має повну середню освіту, знає мову країни перебування.

    "У чоловіків після 50 років рівень міграції падає, у жінок, навпаки, зростає. Тенденція пояснюється тим, що чоловіки займаються більш важкою роботою", - відзначає директор департаменту статистики праці Держстату Інеса Сеник.

    Найбільша кількість мігрантів на заході України - 10,8%, в інших чотирьох регіонах їх частка становить 1-1,9%.

    Переважно на заробітки їдуть в Росію. Проте зараз потік заробітчан сюди скоротився (-5%). Позиції перйняли Польща (зростання за 2,5 року на 6,3%), Чехія (+1%) та Іспанія (+1,8%).

    За словами заступника директора департаменту статистики праці Держстату Алли Солоп, українці найчастіше займають неконкурентні робочі місця.

    У порівнянні з попереднім дослідженням збільшилися обсяги найму на найпростіші професії - з 23,9% до 39,1%, і скоротилися потреби у фахівцях, технічних службовців - з 36,7% до 10,8%.

    Найбільш затребувана робоча сила в будівництві (частка зайнятих скоротилася з 51,6% до 45,7%), у діяльності домогосподарств (зростання з 16,3% до 18,3%), аграрному секторі (зростання з 8,5% до 11 , 3%).

    За фахом, отриманим в Україні працює всього 28,7% мігрантів.

    Раніше "Бізнес" повідомляв, що українці, яким переказують гроші з-закордону змушені будуть віддавати по 15-17 копійок з кожної гривні в бюджет.

    До слова, заробітчани можуть самостійно накопичувати собі українську пенсію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми