Як виглядає перший електромобіль, який з’явився в Україні
iMiEV побудований на базі бензинової моделі 2006 Mitsubishi i. Електрокар, вперше надійшов у продаж на ринок Японії в 2009 році, обладнаний електромотором еквівалентною потужністю 64 к.с. (47 кВт) при 3000-6000 об / хв і комплектом літій-іонних батарей ємністю 16 кВт / год. Ця силова установка призводить до руху задні колеса. Двигун розташований під багажником, тоді як пакет батарей - в днищі електромобіля. Така конструкція має не тільки звільнити місце в задній частині для багажника, але і за рахунок низького центру ваги знижує крен кузова при поворотах.
Продажі моделі вже досягли достатнього рівня для того, щоб можна було говорити про тренд, а не про одиничні покупки окремими ентузіастами. Mitsubishi i-MiEV став першим електричним автомобілем, продажі якого перевищили 10 тис. Штук. Ця подія, офіційно занесена в Книгу рекордів Гіннеса, відбулася в лютому 2011 року.
Цей автомобіль не призначений для любителів дорожнього екстриму, тому входити в повороти на великій швидкості на iMiEV не рекомендується. В цілому, на швидкості до 100 км / год він міцно тримається і слухняний в управлінні. Mitsubishi iMiEV дуже жвавий, живо стартує і швидко набирає швидкість. Це забезпечується високим крутним моментом - 180 Нм від 0 до 2000 оборотів в хвилину.
Повна зарядка електромобілю буде коштувати близько 8 грн. Навіть якщо запас ходу обмежується 100 км, це означає, що вартість кілометра в 17 разів нижче, ніж у бензинового авто такого ж класу (Daewoo Matiz споживає 6 л на 100 км, тобто 102 грн.).
Можна порахувати, за скільки років окупиться придбання такого дорогого авто. Різниця у вартості з тим же Matiz в середній комплектації - $ 42 тис. При пробігу 18 тис. км на рік (тобто, 50 км в день), річна економія на паливі складе 17,3 тис. грн.