Коломойський скоро отримає газовий бізнес олігарха Дмитра Фірташа.
Українські газодобувачі очікують різкого зниження податкових відрахувань. У Верховній Раді групою депутатів на чолі з членом БПП Олександром Домбровським зареєстровані зміни у Податковий кодекс (законопроект № 2120), якими пропонується знизити рентну плату за газовидобуток з нинішніх 55 до 35% вартості видобутого палива.
Автори хочуть стимулювати видобуток природного газу в Україні, а значить, знизить залежність від імпортних енергоносіїв. Однак, реальність "класична". Завдяки такій стратегії напівдержавна "Укрнафта", що знаходиться під контролем дніпропетровської групи "Приват", до кінця минулого року наростила борг перед ГФС майже до 3 млрд грн. Цей хід дозволив Ігорю Коломойському "з'їсти" ефект від додаткових відрахувань у держбюджет і тим самим остудити запал чиновників, посадивши їх за стіл переговорів. За даними джерел, результатом цього діалогу і став згаданий законопроект. У відповідь "приватівці" вже зробили зустрічний крок: податкова заборгованість "Укрнафти" стала різко знижуватися і зараз вже ледь перевищує 1,5 млрд грн. Але повний розрахунок "Укрнафти" з бюджетом, швидше за все, відбудеться вже після внесення правок у Податковий кодекс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк з Порошенком запустили антиколомойську кампанію
Однак цим вигоди Ігоря Коломойського не вичерпуються. Пропоноване депутатами зниження ренти стосується лише промислу, який ведеться на свердловинах глибиною до 5 км. При цьому в законопроекті не йдеться ні слова про повернення торішніх ставок зборів для компаній, які ведуть видобуток блакитного палива в межах договорів про спільну діяльність з держпідприємствами. Це означає, що ті будуть, як і раніше, платити неймовірно високу ставку ренти - 70%, тоді як для решти газовидобувників її знизять до 35%. Це зробить їх бізнес нерентабельним.
В даному контексті ідеальною жертвою для поглинання є один з найбільших приватних газовидобувників України - ТОВ "Карпатигаз". По-перше, весь його бізнес, побудований на спільних проектах з державною "Укргазвидобуванням": у межах договорів про спільну діяльність партнери експлуатують близько 120 свердловин на 25 родовищах. По-друге, "Карпатигаз" відноситься до сфери інтересів опального газового магната Дмитра Фірташа, у якого, судячи з регулярним сюжетів на "1+1", явно не складаються стосунки з Ігорем Коломойським.
Тому, зміни бенефіціарія "Карпатигазу" практично доконаний факт.