Антимонопольний комітет України в результаті комплексного дослідження виявив структурні ознаки колективної монополії у складі трьох суб'єктів: "Енергоатома", групи компаній "ДТЕК" та "Укргідроенерго".
Про це заявив глава АМКУ Юрій Терентьєв.
"Торік досить гостро постало питання про існування чи відсутність монополізму на ринку енергетики. АМКУ із цього приводу розпочав комплексне дослідження в червні 2015 року й дійшов попереднього висновку, що є структурні ознаки колективної монополії у складі трьох суб'єктів: Енергоатома, групи компаній "ДТЕК" та Укргідроенерго", - розповів він.
За словами Терентьєва, можливість суб'єктів впливати на ринок суттєво обмежена державним регулюванням на всіх етапах дистрибуції струму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТЕК Ахметова плавно йде на "дно"
Структура українського енергетичного ринку склалася так через зарегульованість цієї галузі, а насправді в суб'єктів є можливість конкурувати. Тобто ринок електричної генерації єдиний за її типом, а суб'єктами, що мають ознаки домінуючого становища, є "Енергоатом", "ДТЕК", "Укргідроенерго". Їм надано час для формування зауважень на висновки АМКУ.
"Якщо брати сегмент теплової генерації, то частка компаній групи "ДТЕК" у цьому сегменті сягає 70%. Але поки що йдеться не про застосування санкцій, а лише про встановлення факту того, чи є ці суб'єкти монополістами", - сказав глава АМКУ.
Водночас Терентьєв підкреслив, що дослідження відбувається відкрито й публічно: за півроку АМКУ не раз збирав учасників ринку та експертів, і вони мали змогу навести всі аргументи щодо становища учасників на ринку.
"Ми оприлюднили попередні результати цього дослідження й сьогодні аналізуємо інформацію, яку надали компанії групи "ДТЕК", "Енергоатом", експертні висновки науковців тощо. У квітні відбудеться засідання, де комітет розгляне питання про ситуацію на ринку і становище на ньому цих суб'єктів", - повідомив він.